O Redaktorze

Paweł Drygiel

Redaktor w dziale Gospodarka. Wolę pisać o podatkach niż je płacić. Tak jest wygodniej, oszczędniej :)

 • pki

  I? Kuerwa. Jak się nic nie dzieje, to połowa idzie spać, druga połowa działa. Jak ruch się zwiększa, to budzą kolegów. Ja pierdziele, sensacja. Śpią w nocy bo telefon milczy… Idź jeden z drugim na czterobrygadówkę. Jestem za tym, żeby im zorganizować wygodne łóżka, bo wypoczęty pracownik, o którego się dba lepiej wypełnia swoje obowiązki, a tu chodzi o ludzkie życie.

 • Kuba

  Bardzo dobrze ze śpią , ruch telefonów jest mniejszy w nocy a wykończony operator odbierający poważne zgłoszenie o 4 rano moze narobic dużo więcej szkód jak to ze sie podziela i odpoczną. Wielka mi sensacja dyspozytorzy medyczni , ratownicy medyczni, lekarze , pielęgniarki, strażacy, policjanci tez śpią na swoich zmianach i nie ma chalasu o to :)

 • marcin

  Dlaczego niby mieli by nie zdrzemnąć się jak nie ma dużej ilości telefonów? Wszystkie służby wypoczywają, kiedy nie ma interwencji po to żeby być jak najbardziej wypoczętym kiedy jest interwencja potrzebna. Zmęczony operator to tak jakby go nie było wcale. Niepotrzebne pismakowe tanie sensacje…

  • Doc

   Dokładnie…ciekawe ile razy autor nie przesłał całej nocy bo był w pracy i odpowiadał za życie innych ludzi? Może niech spróbuje..

 • M@rkotny

  Widać że szanowny Redaktor nigdy nie pracował w nocy przez 12 godzin, że takie ,,bulwersujące” sytuacje sprawiają, że się rozpisuje rozemocjonowany w necie…

 • S

  Oddziały szpitalne pozdrawiają z nocnej zmiany, też zaraz idziemy spać, oczywiście na czuwaniu, żal za dupę ściska tego kto robił zdjęcie i tego redaktorzynę co nie ratuje ludzkiego życia, a marnuje życie dyspozytorom w Kielcach, teraz każą im siedzieć wszystkim po 12 h bez snu, bo była „afera” Paweł Drygiel igła „12” ci w D.

 • mailan

  Tania sensacja! .Marny redaktor. A skąd takie dokładne info co gdzie kto robi. Pisanie o niepotwierdzonych plotkach to na prawdę poniżej pewnego poziomu. Czy redaktor nie był nigdy w szpitalu na nocnym dyżurze? Który lekarz całą noc czeka na korytarzu z otwartymi ramionami? Który strażak całą noc 3ma w ręku sikawkę i nasłuchuje alarmu. Noc jest po to żeby organizm odpoczął. Więc niech regenerują siły na wypadek gdy dzieje się coś na prawdę poważnego. Sytuacja „bulwersująca” tylko dla redaktora i jak wspomniałem określa jego niski poziom.

 • jan

  Do Marcina: Operator CPR nie moze sie zdrzemnac z prostego powodu. Jego praca polega na ciaglej gotowosci do odbierania zgloszen. Wiec juz to wyklucza „drzemanie”. Poza tym operator bierze pieniadze za 12 godzin pracy, wiec 12 godzin powinien po prostu pracowac /byc w gotowosci/

 • jan

  do pki: Gdybym ne wiedzial jak wyglada ta praca to bym sie nie odzywal. Ale Szanowny pki. „jesli jest operatorem w CPR” powinien byc jak najszybciej zwolniony za taki poglad dotyczacy spania.

 • jan

  do Kuba: Szanowny Panie. obawiam sie ze te osoby, ktore wymienil Pan w komentarzu szczegolnie dyspozytorzy medyczni lub policjanci jesli spia to jest to tak samo naganne jak to ze operatorzy CPR tes spia. Natomiast co do strazakow…no coz strazacy na dyzurze nie spodziewaja sie pozaru z sekundy na sekunde. Natomiast operator CPR moze dostac zgloszenie w kazdej chwili. Dlatego wiec nie moze zdrzemnac sie ani na chwilke.

  • m

   „no cóż strazacy na dyzurze nie spodziewaja sie pozaru z sekundy na sekunde”
   – to jest dopiero bzdura :)
   Nie wiem czemu nick używasz „jan”, odpowiedniejszy byłby chyba np. „karol” :)
   Najzabawniejsze jest to, że 2 osoby, które doniosły, także spały, zresztą wspólnie … Nawet wtedy, kiedy wykonali pierwsze zaprezentowane zdjęcie, a powody donosu są całkiem inne niż troska o poziom obsługi – zwykłe zatargi między pracownikami i niezrealizowane ambicje.
   Faktem jest, że spanie w pracy jest naganne, ale krótki odpoczynek powinien być dopuszczalny w porze nocnej, tyle, że nie tak długi, jak ostatnio :) i usankcjonowany w regulaminie. Trzeźwość umysłu jest niezbędna do szybkiej i właściwej oceny zgłoszeń i powiadomienia odpowiednich służb, szczególnie przy zdarzeniach poważnych.

 • jan

  do mailan: do Pana wiadomosci. Kazdy telefon do operatora CPR moze byc naprawde powazny. Dlatego to wyklucza spanie operatora CPR na dyzurze. Poza tym z Pana komentarza wynika, ze nie za bardzo rozruznia Pan jaka jest roznica miedzy bedacym na dyzurze lekarzea, strazakiem a operatorem CPR.

 • jan

  do S; Tak, tak. operator CPR musi siedziec 12 godzin na dyzurze. Taka to niestety praca.

 • jan

  do M@rkotny: byc moze Redaktor nigdy nie pracowal 12 godzin w nocy. Co do mnie to pracuje jako operator w CPR i nigdy nie zdarzylo mi sie spac w czasie pracy. Ani jako operator ani nigdzie indziej. Tak wiec Redaktor ma absolutna racje, ze sie oburza. Szanownemu M@rkotnemu radze przy przyjmowaniu sie do jakiejkolwiek pracy poinformowal ewentualnego pracodawce, ze w czasie pracy bedzie robil soibie kilkugodzinne drzemki.

 • konochanel

  Szanowni Internauci
  Prawdziwym problemem CPR-ow nie jest problem spania w czasie dyzuru przez operatorow CPR. To jest problem, ktory latwo moze byc rozwiazany przez Kierownika CPR i jego przelozonych. Dlaczego osoby te tego nie robia to inna sprawa. W tych Urzedach Wojewodzkich w ktorych jest taka sytuacja, po prostu brak kontroli instytucjonalnej i funkcjonalnej. Innymi slowy osoby za CPR odwpowiedzialne nie nadaja sie na zajmowane przez siebie stanowiska.
  Prawdziwym problemem systemu powiadamiania ratunkowego jest zla ustawa wprowadzajaca ten system. W slad za zla ustawa ida oczywiscie akty wykonawcze do niej. Zla ustawa i zle akty wykonawcze pozwolily na stworzenie tzw osrodka szkolenia operatorow CPR funkcjonujacy w UW w Poznaniu. W powszechnej opinii trzezwo myslacych operatorow CPR-ow osrodek ten absolutnie nie spelnia swojej funkcji. co wiecej osrodek ten jest calkowicie niepotrzebny. Niczego nie uczy, bo niczego nowego, nauczyc nie moze. Tzw. zdawalnosc operatorow, szczegolnie zdajacych na tzw certyfikacje, jest na bardzo marnym poziomie. Zdarza sie ze wiekszosc zdajacych operatorow nie zdaje egzaminu. I to nie chodzi o operatorow, ktorzy zdaja po raz pierwszy, a chodzi o operatorow, ktorzy pracuja po kika lat.
  Szanowna Pani Minister odpowiedzialna za system powiadamiania ratunkowego. Czy zastanowil Pania fakt, ze osrodek szkolenia nie jest w stanie nauczyc operatorow tak, zeby ci zdali egzamin. Taka niska zdawalnosc calkowicie dyskwalifikuje ten osrodek jako podmiot szkolacy. Nawiasem mowiac szkolenie dla operatorow jest pomyslem zgola kosmicznym. Ustawa sie nie zmienila, akty wykonawcze sie nie zmienily, zasady przyjmowania zgloszen sie nie zmienily, a Szanowny osrodek szkolenia w UW w Poznaniu szkoli operatorow, ktorzy z sukcesem wykonuja swoja prace od wiele lat. Czegoz tenze osrodek uczy. Czesto zdarza sie, ze tacy operatorzy nie zdaje egzaminu. Znam przypadek operatora, ktory bardzo dobrze wykonywal swoja prace. Ba, posiadal tzw predyspozycje psychofizyczne do tej pracy, a nie zdal egzaminu, bo jak glosi plotka nie spodobal sie jednej Pani z tzw. komisji egzaminacyjnej. Dla uzupenienia wiedzy, warto zwrocic uwage na tak kuriozalny fakt, ze Pan z komisji egzaminacyjnej /z zawodu geograf/ w czasie jednego z egzaminow oblal na egzaminie z udzielania pierwszej pomocy medycznej lekarza ratownictwa medycznego. Zdarza sie, ze operator zwalniany jest z pracy, bo nie zdal egzaminu tylko dlatego bo czegos tam te zrobil tak jak zyczyla sobie tego Pani z komisji egzaminacyjnej, a zrobil tak jak to robi na co dzien z sukcesem wykonujac swoja prace. Zdarza sie, ze operatorzy odchodz z pracy, poniewaz nie chca uczestniczyc w tzw „farsie” w czasie egzaminow na recertyfikacje w tzw osrodku szkolenia w UW w Poznaniu. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Czlonkami komisji egzaminacyjnej sa osoby, ktore nigdy w zyciu nie przyjely ani jednego zgloszenia alarmowego jako operator. Jesli przyjely to zrobily to nielegalnie, bo zgloszenie alarmowe moze przyjac tylko i wylacznie operator CPR.

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA