O Redaktorze

Szymon Malik

Student bezpieczeństwa wewnętrznego UP w Krakowie. Zainteresowany głównie stosunkami międzynarodowymi oraz szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym i obronnością państwa. Konserwatysta, patriota.

 • mar

  Niemcy absolutnie nie są żadnym sojusznikiem. Przykłady można mnożyć od obecności Amerykanów po Nordstream2, próba narzucenia tendecji totalitarnuch w UE. Wykupywanie przedsiębiorstw w krajach członkowskich. Można mnożyć

  Ruscy nigdy nie będą zainteresowani niepoległą RP. To nie jest w ich interesie. Gorzej ostatnio zorientowali się, że wywrotowcy działania ich 5 kolumna typu Zmianowcy i dotychczasowa narracja próby zbliżenia nas do nich nie jest skuteczna i próbują się przefarbować w obóz patriotyczny (patrz przebieraniec Jabłonowski)
  Teraz pozostaje z tym paradygmatem siać dywersje i wojnę informacyjną o czym pisze min Dugin. To bardzo niebezpieczne! o tym należy trąbić.

  • Szymon Malik

   Oczywiście, miedzy Polską i Niemcami istnieją istotne antagonizmy także (a może przede wszystkim) na poziomie strategicznym. Już chociażby fakt, iż Polska chce pełnić rolę mocarstwa regionalnego w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, a Niemcy rolę mocarstwa na całym kontynencie wzajemnie się wyklucza.

   Nie zmienia to jednak faktu, iż relacje polsko-niemieckie od 2004 r. są najlepsze od dawna (najlepsze od dawna, nie znaczy idealne i nie znaczy, że nie ma między nami sprzeczności).

   Pozdrawiam :)

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA