O Redaktorze

 • Olo

  Ile z tych 800 mln euro zostanie w Polsce?

  • robi

   max 25% – tyle średnio wynosi odsetek pieniędzy pozostawianych u nas. dotyczy to każdego zakupu, dofinansowania, ubłaganych dotacji unijnych. Reszta najczęściej trafia do landu merkelowej. Przykład? Dotacje na zakup samochodu firmowego dla „polskie” firmy (bo kapitał jest najczęściej niemiecki), firma kupuje VW i tak oto 20-25% pozostaje w Polsce (dokładnie u pośrednika-dealera samochodów). Firma niemiecka kupiła sobie niemiecki samochód za polskie pieniądze, bo przecież Polska płaci regularne składki do budżetu UE. Tak właśnie jesteśmy dymani od ponad 10 lat!

 • jeshyna

  tylko tradycyjnie PKP nie kupuje polskich pociagów, musi [bo ktos dobrze ‚przytulił’] kupic Pierdziolino

 • Camillo Arturo

  Ja widzę, że ludzie tutaj wykazują się ogromną niewiedzą. Począwszy od manipulacji niewiedzą przez redakcję, skończywszy na dyskutantach – Alstom jest firmą tą samą, która wyprodukowała nam Pendolino, tylko że we Włoszech. To, że posiadają swoją produkcję również w Chorzowie, nie świadczy, że nagle Polska dostanie za to pieniądze, bo to wciąż obcy kapitał. Zatem morał jest taki, że to niepolskie pociągi, niepolska fabryka i niepolski kapitał, pomimo że znajduje się produkcja w polskim mieście.

 • Kolejarz

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA