O Redaktorze

Cezary Bronszkowski

Publicysta, student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK w Toruniu. Fan FC Bayernu i Juventusu Turyn, patriota, pasjonat dobrej książki.

  • Dziennikarz

    Nie Graf jest pomysłodawcą tego projektu a Tomasz Stanek, szef Komisji Sportu i Turystyki w Karpaczu. natomiast sam artykuł w Przeglądzie sportowym , bo od niej sie to wszystko zaczęło nalezy własnie traktować jako pewien probierz społecznego odbioru takiego pomysłu. bowiem aby poznac czyjekolwiek opinie na temat takiego pomysłu czy marzenia trzeba o nim głośno powiedzieć i wcale nie musi być to jak wzorem Krakowa referendum. Wystarczy w zupełności „szum medialny”. Fajnie że sprawę zaczynają badać studenci dziennikarstwa, gorzej jeśli uczą się dziennikarstwa najgorszych wzorców, takiego odtwórczego, opartego wyłącznie na przemysleniach autora, który nie dotarł do źródła medialnego szumu, pomylił osoby, pojęcia i masę faktów. Byś może brak jeszcze nie tylko dziennikarskiego ale życiowego doświadczenia sprawia, że autor najwyraźniej nie ogarnia możliwości połaczenia kosmicznej z pozoru ideii z realiami na ziemi. Za 15 mld można wybudować tyle autostrad? I gdzie te autostrady Panie studencie? Koszty przygotowań przedolimpijskich mieszczą w sobie inewstycje drogowe, jak choćby łącznik od tray S3 do kotliny jeleniogórskiej, czy poslko – czeski tunel. Trzeba tylko wiary i konstruktywnego weryfikowania wizji na rzeczy możliwe i nierealne. Nie chce mi się wchodzić w szczegóły ale to co dla studenta jest sufitem dla innych może być podłoga. Wystarczy przypomnieć jak Czesi postąpili w roku 2000: zrobili burzę medialną i promocyjną potem ze środków unijnych zrobili inwentaryzację (co gdzie i ile jest), potem wykaz potrzeb, następnie analizę co jest realne. Z tym dokumentem pojechali do rządu i uzyskali wsparcie dla Mistrzostw Św. w Narciarstwie Klasycznym. Tak wyposażeni zrobili lobbing i dostali organizację Mistrzostw. Potem pod tym hasłem wybudowali/ wyremontowali w Libercu i w całej okolicy drogi, wodociągi, kanalizacje, obiekty sportowe i turystyczne, zrobili marketing na turystykę po Mistrzostwach. Potem były Mistrzostwa, a po nich dalej robią dobre interesy.Chodzi oto by wystawić głowę ponad ciasne myślenie Gdyby jednak przyjąć że student Bronszkowski ma rację : to dlaczego do cholery, dziwnym trafem nie chodzimy ciagle srać za stodołę.

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA