O Redaktorze

Damian Zieliński

Politolog. Zainteresowania: polityka, muzyka, sport.

  • Wojciech Krysztofiak

    http://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2018/01/jak-rozwiazac-spor-izraela-z-polska-o.html W znakomitej części współczesne, polskie społeczeństwo manifestuje postawy antysemickie. Z tej racji, cofnięcie się partii rządzącej od uchwalenia nowelizacji ustawy o IPN doprowadzi do spadku poparcia sondażowego dla PiS. Obywatele o radykalnych poglądach nacjonalistyczno-katolickich odwrócą się od Kaczyńskiego, o ile PiS zrezygnuje ze swojego przedsięwzięcia. Stąd, słyszymy wypowiedzi polityków PiS, iż nie zamierzają oni ugiąć się pod dyktatem rządu Izraela.

    Jeden z najzagorzalszych zwolenników „dobrej zmiany”, propagandowy publicysta, Rafał Ziemkiewicz nazwał nawet polityków izraelskich parchami. Jego wypowiedź można zinterpretować jako apel – skierowany do środowisk „kato-nacjonalistyczno-faszystowskich” – do antysemickiej krucjaty pod hasłem: Nie będzie nam Żyd pluł w twarz. Zachowanie medialne Ziemkiewicza można nawet porównać z nawoływaniem do przeprowadzenia w Polsce „kryształowej nocy”. Czy środowiska liberalne w Sejmie złożą zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez Ziemkiewicza przestępstwa nawoływania do przemocy wobec Żydów?

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA