O Redaktorze

Szymon Malik

Student bezpieczeństwa wewnętrznego UP w Krakowie. Zainteresowany głównie stosunkami międzynarodowymi oraz szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym i obronnością państwa. Konserwatysta, patriota.

 • Andrzej

  ” Państwo-agresor, ewidentnie naruszające prawo i umowy międzynarodowe musi zostać w pełni i z całą stanowczością ukarane. „.
  To kiedy USA poniesie karę za Irak,Afganistan oraz za udział w rewoltach w Libii i Syrii????

  • Szymon Malik

   Irak – działanie w ramach polityki unilateralnej USA, za którą ten kraj został zresztą skrytykowany. Nie można jednak stawiać równości między Kijowem, a Bagdadem. Rząd ukraiński po obalenia Janukowycza nikogo nie mordował. Saddam owszem – chociażby Kurdów, używając do tego broni chemicznej. To przykład pierwszy z brzegu. Wszelkie sympatie co do Saddama są dla mnie nieuzasadnione i w żaden sposób niezrozumiałe.

   Afganistan – efekt uruchomienia art. 5 traktatu o NATO po zamachach na WTC. Była to odpowiedź na agresję. Nikt na świecie nie potępił tej interwencji, nawet antyamerykańskie kraje.

   Libia – to akurat działanie państw europejskich tylko wspierane przez USA. Do tego była rezolucja RB ONZ, czyli działania były w 100 % zgodne z prawem międzynarodowym. Przypominam, że członkiem RB ONZ jest też Rosja i względem tych działań nie wyraziła sprzeciwu, chociaż posiada prawo weta.

   Syria – bez komentarza. Tam nawet nie stacjonują amerykańskie jednostki wojskowe. Z kolei rosyjskie stacjonują – ale za zgodą rządu syryjskiego, zatem sama obecność Rosjan tam nie narusza prawa międzynarodowego.

   Mam nadzieję, że odpowiedź jest wystarczająco jasna. Pozdrawiam

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA