Odkryto kolejne, ogromne złoża gazu w Polsce Zrecenzowane przez wMeritum.pl . Spółka PGNiG poinformowała, że odkryła złoża gazu ziemnego szacowane na kilka miliardów metrów sześciennych. Znajdują się w okolicach Zalesia-Jodłówki-Skopowa w Spółka PGNiG poinformowała, że odkryła złoża gazu ziemnego szacowane na kilka miliardów metrów sześciennych. Znajdują się w okolicach Zalesia-Jodłówki-Skopowa w Ocena: 0

Odkryto kolejne, ogromne złoża gazu w Polsce

Odkryto kolejne, ogromne złoża gazu w Polsce

Spółka PGNiG poinformowała, że odkryła złoża gazu ziemnego szacowane na kilka miliardów metrów sześciennych. Znajdują się w okolicach Zalesia-Jodłówki-Skopowa w województwie podkarpackim.

Z próbek uzyskanych z pierwszego odwiertu wynika, że nowo odkryte zasoby są o wiele lepsze niż zakładano na początku. Gaz jest wysokometanowy i pozbawiony szkodliwych substancji. W najbliższym czasie spółka przeprowadzi kolejne odwierty rozpoznawczo-eksploatacyjne w celu dokładnego zbadania gazu.

Jeżeli przeprowadzone prace badania potwierdzą tak znakomitą jakość reszty złóż, ich wydobycie może ruszyć już w drugiej połowie 2015 roku. Nowa kopalnia będzie w stanie wydobyć 36,5 mln metrów sześciennych gazu rocznie. Jest to jednak kropla w morzu, gdyż jak podaje Ministerstwo Gospodarki, zużycie krajowe gazu ziemnego w 2012 roku wyniosło 15,8 mld metrów sześciennych.

Źr. pgnig.pl
Fot. Glyn Baker/wikimedia commons

Tagi: , , , , , ,


© 2014 wMeritum.pl, projekt i realizacja:   Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

Przewiń do góry