Podatki od unijnych dotacji Zrecenzowane przez wMeritum.pl . Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że od odsetek od unijnych dotacji zdeponowanych na bankowych kontach będzie trzeba zapłacić podatek. Jak dowiedział się Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że od odsetek od unijnych dotacji zdeponowanych na bankowych kontach będzie trzeba zapłacić podatek. Jak dowiedział się Ocena: 0

Podatki od unijnych dotacji

Podatki od unijnych dotacji

Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że od odsetek od unijnych dotacji zdeponowanych na bankowych kontach będzie trzeba zapłacić podatek.

Jak dowiedział się portal Money.pl, „wyrok dotyczy funduszu poręczeniowego, który udziela poręczeń kredytów i pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorców w ramach realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w latach 2007-2013. Środki na te poręczenia pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przed udzieleniem poręczenia fundusz deponuje je na lokatach bankowych”.

Na pytanie Funduszu, czy od dotacji trzeba płacić podatek, padła odpowiedź, że od dotacji nie, ale od odsetek tak.

Fundusz odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, lecz skarga została oddalona. Sprawa trafiła w końcu do NSA. Ten 6 sierpnia 2013 roku potwierdził orzeczenie WSA w Olsztynie.

fot. sxc.hu

Tagi: , , ,


© 2014 wMeritum.pl, projekt i realizacja:   Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

Przewiń do góry