O Redaktorze

Szymon Malik

Student bezpieczeństwa wewnętrznego UP w Krakowie. Zainteresowany głównie stosunkami międzynarodowymi oraz szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym i obronnością państwa. Konserwatysta, patriota.

  • Polak

    To czy ktoś pracuje dla stacji Polsat, TVP, TVN, czy jakichkolwiek innych mediów nie ma dosłownie żadnego, najmniejszego nawet, znaczenia.

    Wręcz przeciwnie. „Dziennikarz”, to jest ktoś kto opisuje rzeczywistość. Zapewne przez pryzmat swoich własnych (i pracodawcy) poglądów, ale rzeczywistość. Natomiast człowiek który z premedytacją rzeczywistość ignoruje, umyślnie poszukując i wycinając z kontekstu tylko rzeczy pasujące do z góry założonej linii propagandowej, dziennikarzem zwany być nie może. Taki człowiek jest funkcjonariuszem propagandy, kombatantem ideologicznym, ale na pewno nie dziennikarzem – i jakikolwiek szacunek właściwy zawodowi dziennikarza mu się nie należy.

    Polskie media na całe szczęście nie przekraczają tej granicy tak masowo i bezczelnie jak organa propagandy w zachodniej Europie i Ameryce (z wyjątkiem być może Wyborczej). Ale powoli idą w tym kierunku. I gdy zajdą za daleko, naszym obowiązkiem obywatelskim jest dać im odpór, ponieważ to one stanowią zagrożenie dla dalszego funkcjonowania społeczeństwa – obojętnie, demokratycznego czy nie. Bezczelność bierze się z poczucia bezkarności. Nie pozwalajmy propagandzie na bezkarność.

© 2013-2017 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA