Prokuratura Okręgowa w Gdyni postanowiła umorzyć sprawę tajemniczego wycieku danych kibiców Lechii Gdańsk, którzy mieli się pojawić na neutralnych sektorach podczas jesiennych Derbów Trójmiasta rozgrywanych w Gdyni.
Przypomnijmy, że na kilka dni przed spotkaniem Arka Gdynia – Lechia Gdańsk na jednym z kibicowskich fanpage’y gdyńskiej drużyny zaczęto udostępniać zdjęcia oraz miejsca na stadionie kibiców z Gdańska i okolic, którzy mieli pojawić się „incognito” na derbowym spotkaniu. Istniało podejrzenie, że nastąpił wyciek z klubowej bazy danych kibiców kupujących bilety na mecze Arki Gdynia. Sam klub jednak zaprzeczał jakoby miało miejsce takowe zdarzenie, odciął się również od publikacji tejże strony. – W nawiązaniu do informacji pojawiających się w mediach informujemy, że nie miał miejsca żaden wyciek danych z bazy posiadanej przez Arkę – brzmiał komunikat ze strony Biura Prasowego Arki Gdynia. Kilka godzin przed spotkaniem facebookowa strona została usunięta.
Jak dowiedział się nasz portal, kilka osób zgłosiło ten fakt do Prokuratury w Gdyni, by zainteresowała się sprawą prawdopodobnego złamania prawa przez Arkę Gdynia. Prokuratura Rejonowa po kilku miesiącach jednak nie zdecydowała się na wszczęcie postępowania. O tym fakcie poinformowała listownie zainteresowane strony. – Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, wskazać należy, iż aby dotrzeć do osoby, która przedmiotowe informacje zamieściła w Internecie, należałoby uzyskać informację od właściciela Facebooka. Z doświadczenia zawodowego prokuratora, wynika jednak, że w sprawach takich, jak przedmiotowa, organa ścigania otrzymują odpowiedzi odmowne od portalu Facebook – tłumaczył w uzasadnieniu prokuratora.
Poniżej zamieszczamy skany listu od Prokuratury:
Mecz w Gdyni zakończył się remisem 1:1. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył w 32. minucie Marco Paixao. Wyrównał w 65. minucie Adrian Błąd i jak się okazało było to trafienie na wagę remisu.
wmeritum.pl
Interesuję się głównie sportem, historią, polityką, a także e-sportem. Na wMeritum.pl mam przyjemność być redaktorem prowadzącym dział "Sport".
Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?
View Results
Na który komitet wyborczy zagłosujesz w nadchodzących wyborach parlamentarnych?
Na którego potencjalnego kandydata oddał(a)byś głos w wyborach prezydenckich?
Rząd strzela sobie w kolano pseudo walką ze ściągalnością długów
Zjawisko totalizmu na przykładzie WOŚP
Patrz Kaczyński! To zrobiłeś zwierzętom likwidując branżę futerkową
Adrian Mihułka: Chcemy znów seryjnie zdobywać punkty
Wijas: Za granicą są Polacy, którzy potrzebują naszej pomocy
Mihułka: Atmosfera na trybunach motywuje nas do lepszej gry
Gradowski: Patrzymy prosto w oczy
Piotr Gacek: Współpraca z ONICO pomoże mi rozwinąć skrzydła
© 2013-2017 wMeritum.pl, projekt i realizacja: