wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Nałęcz: Platforma będzie chciała wykorzystać potencjał Komorowskiego

2 lipca 2015
Tomasz Nałęcz: Reforma PKW? To schizofreniczny pomysł

Fot. Wikimedia/Lukas Plewnia

Bronisław Komorowski już 6 sierpnia opuści Pałac Prezydencki, a jego obowiązki przejmie Andrzej Duda. Jakie miejsce w polityce widzi dla siebie ustępująca głowa? – Trudno coś tu prognozować – mówi Tomasz Nałęcz.

– Nie sądzę, żeby to był jego jakiś wymarzony cel, ale na pewno trudno to w tej chwili wykluczyć – powiedział Nałęcz o starcie Komorowskiego w wyborach parlamentarnych. – Trudno coś tu prognozować. Myślę, że na pewno jest takie dążenie w Platformie, żeby wykorzystać ten ogromny potencjał, popularność Bronisława Komorowskiego w jesiennej kampanii – dodaje.

Polityczna przyszłość prezydenta jest nadal wielką niewiadomą, jednak Nałęcz jest przekonany, że będzie to decyzja długofalowa. – Uważam, że Bronisław Komorowski jest człowiekiem na tyle odpowiedzialnym, że to będzie taki prezydencki wybór i że będzie on planował swoje działania, nie w perspektywie tygodni – miesięcy, tylko w perspektywie lat.

Czytaj także: Bronisław Komorowski wystartuje w wyborach parlamentarnych? Nałęcz: Trudno to wykluczyć

Zapytany o możliwość ponownego kandydowania na prezydenta przez Komorowskiego, jego doradca nie daje jednoznacznej odpowiedzi. – Teoretycznie powiem, jest to możliwe, bo polska konstytucja pozwala polskiemu prezydentowi 2 razy sprawować urząd. Bronisław Komorowski do tej pory sprawował go tylko raz.

Źródło: rmf24.pl
Fot. Wikimedia/Lukas Plewnia

Tagi Andrzej DudaBronisław Komorowskiplatforma obywatelska

© 2013-2026 wMeritum.pl