wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Joanna Mucha publikuje wiersz… o „najgorszym sorcie Polaków”

15 grudnia 2015
Joanna Mucha: Beata Szydło nie odpowiedziała na większość pytań

Fot. Wikimedia/Aargambit

Słowa Jarosława Kaczyńskiego, który osoby szkalujące Polskę w zagranicznych mediach nazwał „najgorszym sortem Polaków”, stały się prawdziwym hitem mediów. Politycy oraz sympatycy niektórych ugrupowań politycznych poczuli się owym stwierdzeniem mocno urażeni, w związku z czym ich profile społecznościowe wypełniły się rozmaitymi formami sprzeciwu wobec wypowiedzi prezesa PiS. Ciekawej formy postanowiła użyć posłanka Platformy Obywatelskiej – Joanna Mucha, która opublikowała na Facebooku wiersz.

Była minister sportu niestety nie jest jego autorką. Wiersz napisał Krzysztof Luft, o czym Mucha wspomina na końcu swojego wpisu. Krótki poemat brzmi następująco:

My Polacy sortu najgorszego
My złodzieje majątku polskiego
Łże elity i opcje niemieckie
Kondominium germańsko sowieckie
My agenci, zdrajcy genetyczni
Mainstrimowcy, alfonsi uliczni
Szmaty unii, o których wiadomo
Że są dzisiaj tam gdzie stało zomo
My żydowskie pachołki zachodu
Bolszewicy i zdrajcy narodu
My wrogowie kościoła, rodziny
Genderowcy, zboczone gadziny
Interesom obcym zaprzedani
Merkelowej i Putina fani
My folksdojcze, resortowe dzieci
Dzieci Moskwy i brukselskie śmieci
Kiedy wyzwisk takich wciąż słuchamy
Pustym śmiechem dzisiaj wybuchamy
Śmiech nasz wielkim odbije się echem
Aż głupotę zabijemy śmiechem

Wiersz opublikowany przez Joannę Muchę wzbudził spore zainteresowanie w mediach społecznościowych. Szczególnie aktywni w tej kwestii byli użytkownicy Twittera.

Mucha jako pierwsza poddała się samokrytyce, przyznam, że momentami nawet przesadziła. Brawo za odwagę! pic.twitter.com/M0jaXqdP9V

— Mateusz Grzeszczuk (@MateuszGrz) grudzień 14, 2015

@zaorany @AsiaKorycinska @Platforma_org Mucha się nic nie chwaliła że po nocach wiersze o swojej partii pisze

— Szymon Gajewski (@sz_gajewski) grudzień 14, 2015

O ku*wa nie wierzyłam, aż nie zobaczyłam. pic.twitter.com/XbHMPyw5vf

— Mona Sarcos (@MonaSarcos) grudzień 14, 2015

źródło: Facebook, Twitter
Fot. Wikimedia/Aargambit

Tagi Joanna MuchaKaczyńskipopolitykawiersz

© 2013-2026 wMeritum.pl