wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

TNS: PiS z najwyższym poparciem. PO i .N daleko w tyle

22 stycznia 2016

38% ankietowanych deklarujących udział w wyborach parlamentarnych oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość – wynika z badania TNS Polska. Łącznie w Sejmie znalazłyby się jedynie cztery partie.

Oprócz PiS do parlamentu weszłyby Platforma Obywatelska (16%), Nowoczesna (15%) oraz ruch Kukiz’15 (11%). W porównaniu z obecnym składem Sejmu zabrakłoby miejsca dla przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na PSL swój głos ma zamiar oddać jedynie 3% respondentów.

W gronie opozycji pozaparlamentarnej znalazłyby się również Partia KORWiN (3%), Partia Razem (2%) oraz Zjednoczona Lewica (2%).

Czytaj także: Wybory parlamentarne 2015 [Relacja na żywo]

Co czwarty Polak zagłosuje

Ankieterzy zapytali Polaków czy mają zamiar pójść do urn wyborczych. Na obecną chwilę 27% badanych deklaruje swój udział w wyborach. 37% z nich opowiedziało, że raczej pójdzie. 14% respondentów raczej nie wybierze się na wybory, a 16% w dniu głosowania zostanie w domu. 6% nie miało zdania.

Sondaż TNS Polska został przeprowadzony w dniach 15-20 stycznia 2016 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 968 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Źródło: gosc.pl
Fot. Wikimedia/Julo

Tagi nowoczesnaPartia KORWiNplatforma obywatelskaPolskie Stronnictwo LudowePrawo i Sprawiedliwośćsondaż

© 2013-2026 wMeritum.pl