• Redakcja
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Patronat medialny
wMeritum.pl
  • Wiadomości
    • Wszystkie
    • Wiadomości z Europy
    • Wiadomości z Polski
    • Wiadomości ze Świata
    tusk

    Tusk nie wytrzymał. Publicznie zagroził Niemcom: „Będę gotowy”

    trzaskowski

    Ekspert ocenił szanse Trzaskowskiego. Źle to wygląda

    mentzen i kaczynski

    Kaczyński zwrócił się do Mentzena. „Oznaczałoby to wprowadzanie w błąd”

    karol nawrocki

    Nawrocki odpowiada Mentzenowi! Idzie va banque

    Sawicki boi się unieważnienia wyborów. „Obawiam się najgorszego”

    Sensacyjny sondaż przed II turą! Zdecydowany zwrot

    Korwin-Mikke

    Korwin-Mikke stanowczo o II turze. „Chcę, by to wybrzmiało jasno”

  • Gospodarka
  • Sport
  • Historia
  • Kultura
  • Publicystyka
  • Moto
  • Styl życia
  • Podróże po Polsce
  • Zakupy
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
  • Wiadomości
    • Wszystkie
    • Wiadomości z Europy
    • Wiadomości z Polski
    • Wiadomości ze Świata
    tusk

    Tusk nie wytrzymał. Publicznie zagroził Niemcom: „Będę gotowy”

    trzaskowski

    Ekspert ocenił szanse Trzaskowskiego. Źle to wygląda

    mentzen i kaczynski

    Kaczyński zwrócił się do Mentzena. „Oznaczałoby to wprowadzanie w błąd”

    karol nawrocki

    Nawrocki odpowiada Mentzenowi! Idzie va banque

    Sawicki boi się unieważnienia wyborów. „Obawiam się najgorszego”

    Sensacyjny sondaż przed II turą! Zdecydowany zwrot

    Korwin-Mikke

    Korwin-Mikke stanowczo o II turze. „Chcę, by to wybrzmiało jasno”

  • Gospodarka
  • Sport
  • Historia
  • Kultura
  • Publicystyka
  • Moto
  • Styl życia
  • Podróże po Polsce
  • Zakupy
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Strona Główna Polecane

Szydło: Gospodarka to priorytet mojego rządu

18 maja 2016
Kategorie: Polecane, Wiadomości, Wiadomości z Polski
Beata Szydło: Nie zgodzę się na to, by przeciwko protestującym wyprowadzić policję
UdostępnijPodaj dalejUdostępnijWyślij

– Gospodarka to priorytet mojego rządu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą inwestować w Polsce, dawać zatrudnienie Polakom i płacić w Polsce podatki – mówiła premier Beata Szydło w swoim wystąpieniu inaugurującym ósmą edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) w Katowicach. Po raz kolejny, Katowice na trzy dni staną się stolicą ożywionej debaty ekspertów, przedsiębiorców, polityków, przedstawicieli świata biznesu i nauki.

Beata Szydło, premier RP, Mateusz Morawiecki, wicepremier RP, minister rozwoju, Micheil Saakaszwili, prezydent Gruzji i obecny gubernator Odessy, Istvan Mikola, sekretarz stanu ds. współpracy w zakresie polityki bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej, minister spraw zagranicznych Węgier oraz Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, były przewodniczący PE i premier RP, honorowy przewodniczący Rady Patronackiej Kongresu – byli uczestnikami uroczystej inauguracji i pierwszej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którą zatytułowano „Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka. Czy to globalny kryzys?”.

– Polska jako poważny gracz na rynku europejskim, członek UE, ma do rozegrania poważną partię gospodarczą – mówiła Szydło. – Dziś na Śląsku rozpoczynamy rozmowy o gospodarce w wymiarze europejskim. Dyskusje, które będziecie Państwo prowadzili tu, na Kongresie, powinny być inspiracją dla polityków. Gospodarka to priorytet mojego rządu. Chcemy, by na Śląsku rozwijał się nowoczesny przemysł, a także nowoczesne górnictwo. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą inwestować w Polsce, dawać zatrudnienie Polakom i płacić w Polsce podatki – dodała polska premier.

Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany

– Jesteśmy otwarci na współpracę. Chcemy budować markę Polski. To nasz ambitny i odważny cel. Życzę owocnych obrad – podsumowała wystąpienie inauguracyjne prezes Rady Ministrów.

Wtórował jej Mateusz Morawiecki, wicepremier RP i minister rozwoju. – Polski rząd stawia na mocną politykę gospodarczą, stabilną politykę finansową i fiskalną, z akcentem na rozwijające się społeczeństwo – zaznaczył polityk. – Musimy dobrze rozpoznawać wyzwania czasu dzisiejszego. Trzeba przekonywać wszystkich, że jesteśmy w stanie wcielić w życie ogromny, wielowątkowy projekt. Nowy model gospodarczy, skupiający w sobie nowoczesne widzenie państwa i gospodarki, a nie model oparty na liberalnych ogólnikach w rodzaju „kapitał nie ma narodowości” czy „państwo nie jest nikomu do niczego potrzebne”. Żyjemy w paradygmacie, którego jeszcze w historii nie testowano

Główne nurty tematyczne Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016 w Katowicach to m.in.: energetyka, przemysł, digitalizacja gospodarki, globalna ekspansja i start-upy. W ciągu trzech dni podczas największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej odbędzie się ponad 100 debat i wiele wydarzeń towarzyszących.

Tegorocznej edycji Kongresu towarzyszyć będzie dwudniowe spotkanie polskiej sceny start-upowej z przedstawicielami dużego i dojrzałego biznesu – European Start-up Days, wydarzenie o oryginalnej i dynamicznej formule, które zgromadzi w Spodku dwa tysiące uczestników. W debatach, wystąpieniach i prezentacjach udział wezmą wizjonerzy, prekursorzy innowacyjnych rozwiązań i odnoszący sukcesy przedsiębiorcy różnych branż.

Podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego – poza debatami dedykowanymi poszczególnym gałęziom gospodarki i branżom przemysłu – zaplanowano także dyskusje poświęcone rozwojowi miast i regionów, problematyce społecznej, systemowi opieki zdrowotnej, rynkowi pracy, sektorowi handlowemu. Trzydniowy Kongres uzupełniać będą wydarzenia towarzyszące – gale konkursów, mniej formalne spotkania, prezentacje, specjalistyczne warsztaty i koncerty.

Źródło: infowire.pl
Fot.: Youtube/Telewizja Republika

Tagi beata szydłoeuropejski kongres gospodarczyKatowiceMateusz Morawieckirozwoj
UdostępnijTweetUdostępnijWyślij

© 2013-2021 wMeritum.pl | Realizacja: Media Machine

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Wiadomości
  • Gospodarka
  • Sport
  • Kultura
  • Historia
  • Publicystyka
  • Moto
  • Koronawirus

© 2013-2021 wMeritum.pl | Realizacja: Media Machine