wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Kłamstwa ukraińskiej telewizji o rzezi wołyńskiej? [WIDEO]

20 września 2016
11 lipca rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu. SPRAWDŹ UROCZYSTOŚCI W TWOIM MIEŚCIE!

„Skandaliczny projekt” – tak ukraińska telewizja ICTV określiła uchwałę z lipca, w której była mowa o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Oprócz tego, kiedy w materiale jest mowa o polskiej „ukrainofobii” pokazano urywki m.in. z Marszu Niepodległości. Wszystkie te wątki odsłonił Tomasz Maciejczuk.

W materiale poruszono takie wydarzeni jak zamieszki podczas manifestacji w Przemyślu (TUTAJ) i przyjęcie przez polski Sejm w sprawie ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, (TUTAJ). Przedstawiono także tło historyczne na Wołyniu, w tym „wojnę oddziałów OUN z AK w 1943 roku”. W czasie jej trwania zginąć miało 20 tys. Ukraińców i 40 tys. Polaków.  Do programu stacji ICTV postanowił odnieść się Tomasz Maciejczuk, podkreślając m.in. w jaki sposób mówiono o starciu w Przemyślu i czego w tym fragmencie nie pokazała ukraińska telewizja. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w momencie kiedy jest mowa o „antyukraińskiej histerii” związanej z działalności Rosji w Polsce, pojawiają się urywki m.in. z Marszu Niepodległości. Poniżej mogą Państwo obejrzeć komentarz Tomasza Maciejczuka w tej sprawie:

Czytaj także: Łukawski: Cześć pomordowanym Kresowianom oraz Sprawiedliwym Ukraińcom, wieczna hańba ich mordercom z OUN-UPA!

 

Źródło: Youtube.com/Facebook.com
Fot.Karolina Lebiedowicz/wMeritum.pl

 

Tagi rzeź wołyńskastosunki polsko-ukraińskieTomasz Maciejczuk

© 2013-2026 wMeritum.pl