Już od soboty wyjdziemy na zewnątrz bez maseczek. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, że od 30 maja wyjdziemy na ulicę bez obowiązku zasłaniania nosa i ust.
W naszym kraju od 16 kwietnia konieczne jest zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. W tym tygodniu pojawiły się nieoficjalne informacje, że obowiązek ten zostanie zniesiony od poniedziałku. Teraz okazało się, że bez maseczek i chust będziemy mogli wyjść na zewnątrz już w sobotę.
Zmiany podczas konferencji prasowej zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak wcześniej informowało RMF FM, rząd zrezygnował z obowiązku opierając się nie tylko na analizach ekspertów od zdrowia, ale też na badaniach opinii społecznej.
Co istotne, obowiązek zasłaniania nosa i ust będzie zniesiony jedynie na świeżym powietrzu. W sklepach, kościołach, urzędach i w komunikacji miejskiej w dalszym ciągu konieczne będzie noszenie maseczek lub chust.
Czytaj także: Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce? Nowe dane Ministerstwa
Źr.: Twitter/Kancelaria Premiera, RMF FM

![Premier Włoch nie wytrzymała po słowach Trumpa. Powiedziała o bojkocie… McDonald’s [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/Meloni.png)
![Polska tłumaczka podbija internet. Tak przekładała słowa Trumpa w Davos [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/tlumaczka.png)




