O Redaktorze

Redakcja

Nasza redakcja zawiązała się w czerwcu 2013 roku. Tworzymy portal informacyjno-publicystyczny. Prowadzimy działy: wiadomości, gospodarka, sport, motoryzacja, historia, kultura oraz publicystyka. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.

 • Krzysiek Białas

  Nic dodać nic ująć

  • nowak

   Niestety, to nie dotrze do tego aroganckiego buraka. Jest równie bezmyślny jak tow. Ziuk, na którym się tak chętnie wzoruje. A szkoda, z taką władzą w rękach mógłby wiele dla Polski osiągnąć zamiast ją niszczyć na przemian z platfusami.

 • Zbigniew Piątak

  Rocznie na świecie ubijanych jest 150 miliardów zwierząt hodowlanych, w tym tylko 60 milionów zwierząt futerkowych. Likwidacja branży futerkowej w Polsce, która odpowiada za około 14% produkcji światowej i zakładając, że nigdzie się ona nie przeniesie, zmniejszy skalę tego uboju o zaledwie 0,006 % czyli 99,994 % zwierząt będzie nadal ubijanych. Nie przeszkadza Wam drodzy posłowie, że takie „rozwiązanie” tak naprawdę nic nie znaczy? Czy nie lepiej zatem, zamiast odbierać Waszym rodakom źródło utrzymania i niszczyć polską gospodarkę, zająć się rzeczywistymi problemami naszego państwa?

 • Zbigniew Piątak

  Rocznie na świecie ubijanych jest 150 miliardów zwierząt hodowlanych, w tym tylko 80 milionów zwierząt futerkowych. Gdyby nawet obniżyć światowy popyt na futra do zera, to zmniejszyłoby to skalę uboju zaledwie o 0,05 % czyli 99,95 % zwierząt byłoby nadal ubijanych. Nie przeszkadza Wam drodzy członkowie Vivy i Otwartych Klatek, że ta Wasza „praca” tak naprawdę nic nie znaczy? Czy nie lepiej zatem, zamiast odbierać Waszym rodakom źródło utrzymania i niszczyć polską gospodarkę, zająć się rzeczywistymi problemami Matki Natury? Jak prawdziwy ekolog podziałać w prawdziwej organizacji ekologicznej np. WWF lub Greenpeace?

  • simwa

   Popieram. Dobra odpowiedź po mojej myśli.

  • doni oni

   Viva i Otwarte Klatki promują również zmiany w diecie, które ograniczyłyby ubój zwierząt na mięso, każda taka zmiana jest potrzebna, zarówno dla dobra ludzi jak i zwierząt. Niestety praca nad nawykami w społeczeństwie wymaga bardzo dużo czasu, ale jak widać przynosi efekty.

   • Zbigniew

    Człowiek jednak nie jest tylko roślinożercą jak to sobie wymarzyliście, lecz tak jak inne naczelne jest wszystkożercą (je również mięso).

    Dla przykładu nasz najbliższy krewniak Szympans Zwyczajny (Pan Troglodytes) i tu cytuję za Wikipedią: „… Jest zwierzęciem wszystkożernym. Zjada głównie rośliny, od czasu do czasu owady (termity, mrówki) lub mięso. Zabija i zjada małe i średniej wielkości ssaki, w tym młode pawiany, a czasem inne małpy …”

   • odyniec-pl

    A po zwierzętach przyjdzie czas na ochronę cierpiących roślin.

 • Ibin 5-56

  Zlikwidować wszystko żeby nie było niczego. Socjalizm wyżera mózgi politykom a oni nam porfele.

 • Diays

  G*wno to właśnie spłodzil autor, albo raczej przelał na klawiaturę to, które ma w głowie…

  • odyniec-pl

   W powyższym komentarzu oczywiście, nie raczył „autor” tego zaznaczyć.

 • Krzysztof Muszka

  Jestem za zakazem,ale tylko wtedy jak jednocześnie bedzie ustawa zakazująca haniebngo uboju rytualnego.Przez przesądy rodem z średniowiecza cierpienia zwierzad są długie i nie do opisania.

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA