O Redaktorze

Natalia Wiślińska

Doktorantka Nauk o Polityce. Absolwentka Prawa oraz Bezpieczeństwa Wewnętrznego UMCS w Lublinie. Prezes Stowarzyszenia "Głos bohatera", którego działalność skupia się wokół utrwalania i prezentacji wspomnień osób zasłużonych dla Polski.

 • skunks

  eeee… słabo… ja bym poszedł w sklepy z dewocjonaliami… łatwiej i bezproblemowo… bo nikt się nie będzie przy…pier_da_lał !!! a szczególnie ten baran Duada i klechy !!!

 • Sławomir

  Debile. Jakoś na Słowacji i w innych krajach potrafią się przyzwyczaić do niedziel bez handlu, u nas jak zwykle gównoburza. Nauczyło Po-Psl ludzi robić zakupy w niedzielę, a ludzie za marne pieniądze chodzili za lade do sklepu zamiast spędzić niedzielę z rodziną. Niedziela jest dla rodziny, odpoczynku, a nie dla zakupów. W pełni popieram zakaz handlu w niedzielę.

  • Krzychu

   Gościu, nie chcesz to nie handluj w niedziele, ja i wiele innych osób chce normalnie handlować, dlaczego tacy ludzie jak wy ograniczacie naszą wolność?

   • sylwia es

    Jak chcesz i możesz to handluj. Tu chodzi o to ze zabki w kazde swieta sa otawrte a ludzie to ludzie i maja prawo spędzić czas z rodziną. Niektórzy chcą korzystać z prawa ale są szantażem zmuszani do otwierania sklepow. Polska to niewola? Chyba nie i nie powinno tak byc.

    • Matt Gie

     A niektórzy na tygodniu uczą się A w weekendy zarabiali siano. Tych to ograniczyli

    • Flota.txt

     To niech zmienią pracę. Nikt nikogo nie zmusza do pracy w Żabce. Jeśli pojmie nie odpowiada konieczność pracy w niedzielę i święta to już chyba jego problem a nie mój.

   • Roman Stelmach

    Sam jesteś ograniczony ale umysłowo. W ustawie jest wyraźnie napisane jak chcesz to handluj ale sam stój za ladą. Jeśli postawisz pracownika to kto tu komu ogranicza wolność?

    • crreeyz

     Pracownik dostaje wcześniej informacje jak wygląda praca i w jakie dni jest ta praca świadczona a potem podpisuje dobrowolnie umowę, jeśli mu ona nie pasuje to może negocjować albo nie podpisywać.

     A po drugie twoje myślenie jest nielogiczne, powinieneś się również domagać zamknięcia stacji benzynowych, kin, teatrów, piekarni, lodziarni, zoo i wszystkich innych przedsiębiorstw gdzie praca nie musi być wykonywana codziennie z względów technologicznych, i bezpieczeństwa.

    • KRZYCHU

     Oczywiście, że ograncizacie wolnośc osób, które CHCĄ handlować w niedziele. Nikt do niczego nikogo nie zmusza, na rynku pracy masz najróżniejsze oferty, dobierz sobie taką, która ci odpowiada. Ja jestem studentem i jedyny czas, w którym mogę i chcę pracować to właśnie sobota/niedziela. Ok moge znaleźć inną pracę, ale dlaczego OGRANICZACIE mnie i zmuszacie na siłę ustawą do tych zmian? Z jakiej racji? Powiem ci dlaczego- bo jesteście bandą debili, która kupuję tą debilną papkę od strony rządzących. Jakby się tak zastanowić i przemyśleć, kto ma interes po wprowadzeniu tej ustawy? Hmm napewno nie stacje paliw, które są wyłączone z zakazu i w dużej części należą do państwa. Łykacie tą psęudo dobrą zmiane pod przykrywką kolejnych przekretów.

   • Yo

    Wolność? Praca 7 dni w tygodniu to wolność? Gratulacje.

   • Kamil

    Chcesz handlować to stój za lada a nie ze oddelegujesz do tego czyjas matke a sam z rodzina wyjdziesz na spacer.
    Brak mi slow na takich ograniczonych ludzi jak ty.

 • sylwia es

  Jak ku-wa zachęcić?! Szantażu użył zarząd żaby! „Jeśli nie będziecie otwierać to na wasze miejsce znajdą się inni ajenci”…. Zenada.. Fryzjerstwo nic wiecej

  • Matt Gie

   Ciekawe jak byś miała sklep , płaciła za wynajem 20tys msc to czy też tak byś gadała. Tluku , jak ktoś pracował w niedzielę to ustawowo miał dzień na tygodniu wolny . Tak czy siak musi wyrobić etat 160h. Nie chcesz pracować na kasie ? To trzeba zrezygnować albo było się uczyć A nie narzekać.

   • sylwia es

    Tlukiem jestes Ty. Nie pracuje w zadnej zabce a tym bardziej na kasie wiec wypowiadaj sie z kultura o ile rodzice Ci ją za mlodu wpoili.

 • sylwia es

  I co najgorsze że polak może szantażować polaka i żadne prawo tego nie reguluje. Jak tak można traktować ludzi. Jeśli ktokolwiek myślał nad współpracą z tymi szantazystami to odradzam. Ludzie wpadają przez nich w kredyty i popełniają samobójstwa ale o tym cicho by dalej innym obiecywac złote gory.

 • Ajent

  Ajen

 • Ania

  W żace i tak samo Ukraińcy pracują wiec huj z nimi

  • Ania

   *Żabce

 • Maltadelo

  „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!”

 • sad

  zabki wyzyskuja wlascicieli ,ktorzy siedza 31 dni w miesiacu w sklepie i spia 4 godz na dobe

 • Cwaniaczek

  Wystarczy, że żabka podczas organizacji spotkań z ajentami wmawiała im pomysł, który MUSZĄ przyjąć.
  Czyli…możecie Państwo mieć otwarty sklep od 6:00-23:00, ale w międzyczasie możecie sobie zrobić godzinne przerwy na dołożenie towaru, odpoczynek itd…odpowiedź ajentów z jednej ulicy była taka, że gdyby żabka nie szantażowała ajentów wekslami i umowami i płaciła by prawowicie to by przesiedzieli sami i pilnowali złodziejów robiąc hot dogi z resztek magazynowych i śląc totka klientom.
  A tak na serio?! Woleli by jak inni…pseudo konsumenci siedzieć w domu i jeść obiad, czy iść na spacer, a tak to traktuje się tych ludzi jak gorszych i zmusza, się ich do wielu rzeczy.
  Żabka by nie cwaniakowała, bo podobnie jak sieć sprzedająca książki, muzykę, prasę, pracownicy posiadają sądne maile :)
  Póki szacunku jeden do drugiego nie nabierze to gówno, a nie wolna gospodarka jak to JKM marzy będzie

  • sylwia es

   Prawda

 • Zbyszek Mróz

  … robicie dym , a najwięcej właściciele i kierownictwo marketów oraz tych płacących franczyzowe haracze , nie pracownicy :( Ci ostatni milczą bo się boją że stracą pracę na rzecz Ukraińców , i tak już ich zatrudniacie . Zaczniecie kombinować to PISiory w 3 minuty zmienią tak ustawę , że będziecie zamykać w sobotę o 15 :)

 • Piotr Rostworowski

  Nie widzę w tym nic nagannego, raczej ganiłbym bbym tych którzy wprowadzili takie prawo, że trzeba tak kombinować

 • Marcelina Banaszkiewicz

  Jakiś wielki przełom to nie jest, przecież żabki jak inne franczyzy mogą handlowac w niedziele. W końcu jaka między nimi różnica a innymi polskimi drobnymi wlascicielami?

 • Grzegorz Siwak

  Jeżeli to ma pomóc w tym, że ktoś dostanie legalną prace to nie ma problemu. Przecież w handlu nikt nikomu pod pistoletem nie każe pracować.

© 2013-2018 wMeritum.pl, projekt i realizacja: Media Machine - Tworzenie stron www, pozycjonowanie, grafika i wiele więcej

REKLAMA