W internecie jest już dostępny zwiastun filmu Krzysztofa Łukaszewicza poświęconego bitwie w Karbali z 2004 r. z udziałem polskich i bułgarskich żołnierzy. Film na ekrany kin wejdzie 11 września.
Bitwa w Karbali odbyła się w dniach 3-6 kwietnia 2004 roku. Bojownicy Al-Kaidy i Armii Mahdiego Muktady as-Sadra podjęli próbę zdobycia miejskiego ratusza bronionego przez 30 Polaków i 20 Bułgarów. Obrońcy, bez strat własnych, utrzymali budynek zabijając ponad 100 napastników. Było to największe starcie z udziałem Polskich Sił Zbrojnych od II wojny światowej.
Film w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza będzie oparty na reportażu Marcina Górki i Adama Zadwornego. W postać ppłk. Grzegorza Kaliciaka, dowódcy obrońców City Hall, wcieli się Bartłomiej Topa. W filmie wystąpią też m.in.: Antoni Królikowski, Leszek Lichota, Michał Żurawski i Piotr Żurawski. Aktorzy, na potrzeby filmu, zostali przeszkoleni przez komandosów z Lublińca.
Czytaj także: Powstaje film o bitwie w Karbali
Film wejdzyie na ekrany kin 11 września. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.
![Francuz wrócił z Warszawy. Potem wszystko opowiedział. „Co oni zrobili z naszym krajem?” [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/Yoann-Usai.png)


![Fabijański zrobił test na narkotyki w Kanale Zero. Od razu był wynik [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/Fabijanski.png)


![Jest pierwszy zwiastun filmu „Karbala” [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2015/06/karbala-zwiastun-youtube.com-grupa-hatak.jpg)
