wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Wpis korespondenta TVP wywołał burzę. Porównał lidera PSL do… Baszara al-Asada?

15 kwietnia 2018
Wpis korespondenta TVP wywołał burzę. Porównał lidera PSL do… Baszara al-Asada?

Korespondent Telewizji Polskiej, Cezary Gmyz, wywołał na Twitterze duże oburzenie wśród części odbiorców. Wszystko za sprawą porównania lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego do syryjskiego dyktatora, Baszara al-Asada. 

W ostatnich dniach cały świat żyje tym, co dzieje się w Syrii. W odpowiedź na użycie broni chemicznej przez reżim Baszara al-Asada miejsca związane z jej produkcją i przetrzymywaniem zostały zbombardowane przez siły Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji.

Na działania zachodniej koalicji ostro zareagowała Rosja, która już wcześniej zapowiadała odwet. Po ataku Władimir Putin stwierdził, że jeszcze bardziej pogłębi to katastrofę humanitarną w Syrii, a rzeczniczka rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa określiła bombardowanie atakiem na suwerenne państwo.

Czytaj także: Rosja zaatakuje Polskę w odwecie za amerykańskie bombardowania w Syrii? Te słowa wywołały olbrzymią dyskusję!

Tymczasem na Twitterze dość specyficzny żart zamieścił korespondent Telewizji Polskiej, Cezary Gmyz. Udostępnił on zdjęcie lidera PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza porównując jego wizerunek do syryjskiego dyktatora, Baszara al-Asada. „Podobno Assad zgolił wąsy i wstrzyknął botoks by być nierozpoznawalnym dla amerykańskich rakiet” – napisał.

Tweet Cezarego Gmyza wywołał bardzo ostre reakcje wśród Internautów. Wiele osób twierdzi, że żart był niesmaczny i nie przystoi korespondentowi telewizji publicznej. Nie brakuje również osób, które postanowiły bronić Gmyza zauważając między innymi, że w mediach społecznościowych pojawiały się między innymi porównania Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera.

Podobno Assad zgolił wąsy i wstrzyknął botoks by być nierozpoznawalnym dla amerykańskich rakiet;) pic.twitter.com/wGpkXKtMpb

— Cezary „Trotyl” Gmyz (@cezarygmyz) April 14, 2018

Czytaj także: Rosja znajdzie zaskakującego sojusznika? Putin rozmawiał z prezydentem Turcji!

Źr.: Twitter/Cezary „Trotyl” Gmyz
Fot.: YouTube/Telewizja Republika, Twitter/Cezary „Trotyl” Gmyz

Tagi Baszar al-AsadCezary GmyzpslTwitterWładysław Kosiniak-Kamysz

© 2013-2026 wMeritum.pl