wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Tarczyński w tureckiej telewizji. Mówił o przyczynach imigracji: „Merkel szukała taniej siły roboczej”

2 kwietnia 2019
Tarczyński skomentował karykaturę Kaczyńskiego. „Trzeba powrócić do Europy szacunku”

Fot. flickr.com / Kancelaria Sejm / Łukasz Błasikiewicz, CC BY 2.0

Angela Merkel szukała taniej siły roboczej. Zdała sobie sprawę, że oni nie chcą pracować. (…) Potem uznała, że to wspólna odpowiedzialność, a nie jej – tłumaczył Dominik Tarczyński na antenie TRT World. Polityk PiS przekonuje, że to kanclerz Niemiec odpowiada za kryzys migracyjny w Europie.

Poseł zamieścił fragment swojego występu w tureckiej telewizji TRT World. Podczas rozmowy dziennikarz dopytywał go o zachowanie Polski w stosunku do Unii Europejskiej. W tym kontekście przypominał, że uczestnictwo we wspólnocie oznacza również rozwiązywanie wspólnych problemów.

„Wszyscy poszli na obiad. Wszyscy jedli, a na końcu Polska mówi: nie, nie płacę. Bo wcześniej zabrałem mojego innego przyjaciela na lunch i zapłaciłem. Przyprowadziłem ukraińskich imigrantów. Przyniosłem 2 miliony, więc nie chcę być częścią tego ciężaru” – mówił prowadzący, nawiązując do konfliktu ws. imigrantów. W związku z tym zapytał Tarczyńskiego, dlaczego Polska nadal chce być w klubie, we wspólnocie.

Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany

Polish MP @D_Tarczynski schools news host on mass migration: “Germany and Russia want to drink Dom Perignon and want us to drink water. If they want to have lunch together and split the bill, then they need to eat and drink the same thing.”pic.twitter.com/o35bANT1lf

— Imam Mohamad Tawhidi (@Imamofpeace) April 2, 2019

Tarczyński: Niemcy to zaczęli

„Ponieważ Niemcy i Rosjanie chcą pić dom pérignon (szampan – red.) i chcą, byśmy my pili wodę. To jest różnica. Więc jeśli chcą, byśmy jedli lunch i podzielili się rachunkiem, muszą jeść i pić to samo. Klub oznacza, że jesteśmy równi. Mamy te same prawa i te same obowiązki, ale to nie działa w ten sposób” – przekonuje Tarczyński.

Polityk PiS podkreślił, że Niemcy i Francuzi robią interesy z Rosją (budowa Nord Stream 2 i sprzedaż Mistrali). „Robią biznes, nie przejmują się naszym bezpieczeństwem. I chcą żebyśmy zapłacili rachunek” – przypomniał poseł. Tarczyński zastrzegł, że nigdy nie zgodzi się na układy z Rosją.

Następnie polityk PiS powrócił do tematu kryzysu migracyjnego. „To nie my zaczęliśmy to szaleństwo. Niemcy to zaczęli. Angela Merkel szukała taniej siły roboczej. Zdała sobie sprawę, że oni nie chcą przyczynić się do tego społeczeństwa np. poprzez podatki. Nie uczyć się języka. Następnie uznała, że to wspólna odpowiedzialność, a nie jej. A potem pozbędzie się problemu” – powiedział Tarczyński.

Nie ma i nigdy nie będzie naszej zgody na przyjmowanie nielegalnych imigrantów!Mój wczorajszy komentarz dla #NewsMakers

Opublikowany przez Dominik Tarczyński Wtorek, 2 kwietnia 2019

„To nie nasza wojna, to nie nasze kolonie. W całej naszej historii nie mieliśmy żadnych kolonii. Chcemy być równymi partnerami, z tymi samymi prawami i obowiązkami. Dlatego wciąż powtarzam: Do Polski nie przyjedzie żaden nielegalny imigrant!” – dodał.

Źródło: Twitter, Facebook, TRT World

Tagi angela merkelkryzys migracyjny

© 2013-2026 wMeritum.pl