wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Świątek wygrała turniej i… oszalała ze szczęścia! Piękne sceny [WIDEO]

21 marca 2022
Świątek wygrała turniej i… oszalała ze szczęścia! Piękne sceny [WIDEO]

fot. twitter/WTA (screen)

Iga Świątek do swoich osiągnięć dopisuje kolejny wielki triumf w prestiżowym turnieju WTA w Indian Wells. W finale pewnie pokonała Marię Sakkari. Po ostatniej piłce młoda Polka wręcz oszalała ze szczęścia.

Iga Świątek nie traci tempa. Zaledwie pod koniec lutego, w świetnym stylu, wygrała turniej w Dubaju, a już nadszedł kolejny wielki sukces. Widać było, że Polka jest w doskonałej formie, bo żadna z rywalek nie stanowiła dla niej poważniejszego wyzwania.

Tak było również w finale. Świątek bardzo pewnie pokonała Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:1. Wcześniej nasza reprezentantka okazała się lepsza od gwiazd światowego tenisa: Simony Halep, Madison Keys czy Andżeliki Kerber.

Czytaj także: Lewandowski po raz pierwszy skomentował zerwanie współpracy z Huawei. „Decyzja była jasna”

Gdy Świątek wygrała ostatnią piłkę meczową, po prostu oszalała ze szczęścia. Jej rakieta pofrunęła wysoko w powietrze, a sama krzyczała z radości. Wszystko nagrały kamery. Po chwili polska tenisistka podeszła do Sakkari i podziękowała jej za grę.

Up goes the racket again ?‍♀️

The first Polish woman to win the #IndianWells title!@iga_swiatek | @BNPPARIBASOPEN pic.twitter.com/eWcH25aDHL

— wta (@WTA) March 20, 2022

Wygrana oznacza dla tenisistki także spory zastrzyk gotówki. Portal Sportowe Fakty informuje, że w całej puli nagród w turnieju znalazło się ponad 8,3 miliona dolarów. Iga Świątek za zwycięstwo otrzyma 1,2 miliona dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 5,1 miliona złotych.

Źr. twitter; sportowe fakty; interia sport

Tagi Iga Świątektenis

© 2013-2026 wMeritum.pl