wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Awantura na cmentarzu zamieniła się w regularną bójkę. Interwencja policji

2 listopada 2022
dzień zaduszny cmentarz

Fot. pixabay.com

Wszystkich Świętych to dzień, w którym miliony Polaków odwiedzają groby swoich bliskich. Niestety, zdarza się, że nawet podczas wizyty na cmentarzu emocje wezmą górę. Tak było w Kowarach na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie doszło do regularnej bójki. 

Do całego zdarzenia doszło na terenie cmentarza komunalnego w Kowarach koło Jeleniej Góry. Na terenie nekropolii trwała msza, gdy grupa Romów piła alkohol przy grobach swoich bliskich. Jest to zwyczaj zgodny z ich tradycją, który jednak nie spodobał się innym odwiedzającym. Zdecydowali się oni na wezwanie policji. 

Gdy na miejsce przybyli funkcjonariusze, doszło już do awantury pomiędzy Romami a osobami, które domagały się, by ci się uspokoili. Świadek zdarzenia w rozmowie z RMF FM relacjonował, że Romowie zachowywali się bardzo głośno. „Pili, rozrabiali, pomniki niszczyli” – twierdził. 

Kłótnia przerodziła się w przepychankę, w której wzięło udział około 20 osób. Na miejsce przyjechały dwa patrole policji, a następnie wezwano kolejne dwa radiowozy. Funkcjonariusze zatrzymali do wytrzeźwienia mężczyznę, który zachowywał się najgłośniej, ale wówczas inni Romowie stanęli w jego obronie. „Wtedy dwóch innych mężczyzn poszło za nimi, doszło do szarpaniny z policjantami. Panowie najprawdopodobniej chcieli uwolnić swojego znajomego” – relacjonowała w rozmowie z „Faktem” rzeczniczka prasowa jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowska.

Romowie zaatakowali policjantów, jeden z funkcjonariuszy został uderzony w twarz. Mężczyźni usłyszą zarzut czynnej napaści na policjantów. 

Czytaj także: Na Halloween przyszli przed dom Kaczyńskiego. Ich przebrania wywołały burzę w sieci [WIDEO]

Źr.: o2, Fakt, RMF FM

Tagi awanturabójkacmentarzinterwencja policjipolicja

© 2013-2026 wMeritum.pl