wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Berkowicz w Sejmie pokazał flagę Izraela ze swastyką. Wybuchła burza [WIDEO]

14 kwietnia 2026
Berkowicz w Sejmie pokazał flagę Izraela ze swastyką. Wybuchła burza [WIDEO]

fot. X/ Sławomir Mentzen (screen)

Konrad Berkowicz wygłosił w Sejmie mocne przemówienie opisujące działania wojsk izraelskich w Palestynie. Na koniec pokazał na mównicy flagę Izraela, na której zamiast gwiazdy Dawida umieszczono swastykę.

Berkowicz z sejmowej mównicy opisywał działanie broni z białym fosforem, o jakiej użycie oskarża się Izrael. „Izrael dokonuje na naszych oczach ludobójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Izrael to nowa III Rzesza i jego flaga powinna wyglądać dokładnie tak” – powiedział na zakończenie. Jednocześnie wyciągnął flagę Izraela z wstawioną swastyką w miejsce gwiazdy Dawida.

Wybuchła burza. W obronie posła stanął m.in. Sławomir Mentzen, który powtórzył słowa Berkowicza. „Polski poseł Konrad Berkowicz porównuje zbrodnie przeciwko ludzkości Izraela do tych popełnionych przez III Rzeszę i pokazuje izraelską flagę ze swastyką. Izrael to nowa III Rzesza!” – napisał Mentzen.

Polish MP Konrad Berkowicz compares Israel’s crimes against humanity to those of the Third Reich and displays an Israeli flag with a swastika.

Israel is the new Third Reich! pic.twitter.com/Uo8GBcgQcc

— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) April 14, 2026

Natychmiast zareagował ambasador USA Tom Rose. „WSTYDŹ, WSTYDŹ, WSTYDŹ SIĘ!! Może nawet zauważyłeś, że my Żydzi nie jesteśmy już tacy łatwi do przepychania, prawda? Bronimy się z całej siły bez przeprosin – stajemy murem za naszymi przyjaciółmi i wiemy, jak walczyć i pokonywać naszych wrogów!!!” – napisał Tom Rose.

Zareagował także Marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Poinformował, iż przygotowuje wniosek do prezydium Sejmu ws. ukarania posła Konfederacji. Miałby on odpowiedzieć za naruszenie powagi Sejmu. Regulamin Sejmu dopuszcza w takim wypadku karę finansową. 

Przeczytaj również:

  • Meloni krytykuje Trumpa. „Niedopuszczalne”
  • Trump wysłał okręty wojenne. Zagroził atakami
  • Węgry dalej będą kupować ropę z Rosji? Magyar nie zostawił wątpliwości

Źr. RMF FM; X

Tagi berkowiczizraelkonfederacja

© 2013-2026 wMeritum.pl