wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Polski konsul aresztowany. Jest podejrzany o morderstwo

25 czerwca 2014
Polski konsul aresztowany. Jest podejrzany o morderstwo

Kpalion

Francuska policja aresztowała polskiego konsula honorowego w Monako. Powodem zatrzymania dyplomaty jest podejrzenie, że mógł on zlecić zabójstwo swojej teściowej.

Teściowa Polaka to 77-letnia Helene Pastor, monakijska miliarderka. Na początku maja, samochód którym przemieszczała się kobieta został ostrzelany z broni palnej. W ataku zginęła zarówno ona, jak i jej kierowca.

Marsylska prokuratura wydała nakaz zatrzymania 19 osób, które mogą mieć związek z morderstwem. Wśród nich znalazł się polski konsul Wojciech J. Według informacji policji, w zabójstwo 77-latki zamieszana może być również żona Polaka, córka Helene Pastor. Funkcjonariusze nie wykluczają, że para zleciła zamordowanie starszej kobiety.

Czytaj także: Były konsul honorowy RP skazany na dożywocie. Przyznał się do zlecenia morderstwa

źródło: rmf fm, wprost24.pl
Fot. Wikimedia/Kpalion

Tagi morderstwopolitykaPolska

© 2013-2026 wMeritum.pl