Rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń – poinformował we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że pod uwagę brana będzie zarówno liczba zakażeń, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.
Na briefingu prasowym rzecznik MZ był pytany, czy można się spodziewać, że w województwach, w których zakażeń jest najmniej, luzowanie obostrzeń będzie szybsze.
Andrusiewicz poinformował, że po spotkaniu z wojewodami minister zdrowia Adam Niedzielski przygotował rekomendacje na zaplanowane na środę posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
„Na pewno nie zdradzę zbyt wielu szczegółów, mówiąc, że rozważany jest ten wariant regionalny” – przyznał. Zaznaczył, że w tych przypadkach brana pod uwagę będzie zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.
„To podejście regionalne na pewno w tych rekomendacjach, które przedstawi minister Adam Niedzielski, jest zawarte” – dodał Andrusiewicz.
Rzecznik kolejny raz przypomniał, że podczas zbliżającej się majówki należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
„Jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, to możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy o wakacjach dla nas wszystkich. To jest bardzo prosty, zero-jedynkowy wybór” – powiedział Andrusiewicz.(PAP)
autorka: Olga Zakolska
![Krzysztof Bosak mówi, jak głosować w II turze [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2025/05/Krzyszof-Bosak.jpg)


![Tak Karol Nawrocki przywitał się z prezydentem Czech i jego żoną. Nagranie podbija sieć [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2025/11/Nawrocki-1.jpg)

![Karol Nawrocki pójdzie na Marsz Niepodległości. Opublikował nagranie [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2025/11/Karol-Nawrocki-1.jpg)

