wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Atak w Liege. Mężczyzna zastrzelił trzy osoby krzycząc „Allahu Akbar” i wziął zakładniczkę

29 maja 2018
Atak w Liege. Mężczyzna zastrzelił trzy osoby krzycząc „Allahu Akbar” i wziął zakładniczkę

W belgijskim mieście Liege doszło do strzelanin. Media informują, że 36-letni mężczyzna zabił dwie policjantki i przechodnia. Następnie wszedł do szkoły i wziął zakładniczkę. Wkrótce po tym zginął. Z niektórych relacji wynika, że w trakcie ataku krzyczał „Allahu Akbar”.

Do zdarzenia doszło 29 maja przed południem w centrum Liege. 36-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez patrol policji na bulwarze Avroy. W pewnym momencie napastnik zabrał broń jednej z policjantek i otworzył do nich ogień. Obie policjantki z patrolu zginęły na miejscu.

Napastnik zabił również osobę z pobliskiego auta. Portal mirror.co.uk informuje, że mężczyzna miał krzyczeć „Allahu Akbar”.

Po zastrzeleniu trzech osób, napastnik zbiegł do pobliskiego liceum. Tam wziął na zakładnika sprzątaczkę i zabarykadował się na szóstym piętrze. Wkrótce na miejscu pojawiły się kolejni funkcjonariusze, w tym jednostki specjalne policji. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania przedstawiające spanikowanych ludzi i siły policyjne zmierzające na miejsce.

Czytaj także: Zamach w Nowym Jorku: media ujawniły tożsamość sprawcy

?‼?♂️? #Belgium: Four dead people, including two dead policemen, and several injured in #Liege this morning. Allegedly, a hostage-taker fired at the people. Listen to the gunfire, these are not handguns! pic.twitter.com/Ujv60jgUWY

— Onlinemagazin (@OnlineMagazin) 29 maja 2018

On reste chez soi les gars #Liege pic.twitter.com/6AVbC7t9Ae

— Antoine Rsn (@toutoun_rens) 29 maja 2018

Napastnik nie żyje. Część mediów informuje, że został zastrzelony przez policjantów. Pojawiają się również doniesienia o samobójstwie.

On reste chez soi les gars #Liege pic.twitter.com/6AVbC7t9Ae

— Antoine Rsn (@toutoun_rens) 29 maja 2018

Kim był sprawca?

Ujawniono, że napastnikiem był Benjamin Herman. Najprawdopodobniej w poniedziałek został zwolniony z więzienia. Śledczy podejrzewają, że mógł ulec radykalizacji podczas swojego pobytu w zakładzie karnym. Władze przyznają, że „może to być atak terrorystyczny„.

BELGIUM TERROR ATTACK:
– 4 dead in total
– Multiple people injured
– Gunman opened fire at a Café in central Liége, Belgium
– Tried to take hostages
– At least two police officers killed
– At least one civilian killed
– Attacker yelled ‘Allahu Akbar’
– Gunman neutralized

— BNL NEWS (@BreakingNLive) 29 maja 2018

Federal Prosecutors in Belgium say that the shooting in Liége, Belgium, which killed 4, including the attacker, ‘could be a terrorist attack’

— BNL NEWS (@BreakingNLive) 29 maja 2018

Źródło: mirror.co.uk, BNL NEWS, AFP
Fot.: Twitter screen

Tagi atakBelgianapastnikofiarysprawca

© 2013-2026 wMeritum.pl