wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Dramat Wojciecha Kowalczyka. Nie żyje jego siostra

27 czerwca 2018
Kowalczyk

Wojciech Kowalczyk, były polski piłkarz, a obecnie mundialowy ekspert internetowego programu „Stan Mundialu”, poinformował wczoraj, że zmarła jego siostra.

Kowalczyk wystąpił w większości odcinków „Stanu Mundialu”. 25 czerwca prowadzący Krzysztof Stanowski poinformował, że były piłkarz Legii Warszawa przez jakiś czas na antenie się nie pojawi. „Dzisiaj i pewnie przez jakiś czas w programie nie będzie Wojtka Kowalczyk. Proszę to uszanować i darować sobie głupie komentarze. Wojtek trzymaj się”.

W sieci natychmiast zaroiło się od wpisów zaniepokojonych widzów oraz sympatyków Kowalczyka, którzy chcieli poznać powód absencji eksperta. Po serii pytań Stanowski wyjaśnił, że chodzi o sprawy prywatne.

Prywatne

— Krzysztof Stanowski (@K_Stanowski) 25 czerwca 2018

Wczoraj głos zabrał Kowalczyk, który przyznał, że w jego rodzinie wydarzyła się ogromna tragedia. „Zawsze bądź sobą,mówiła mi siostra. Dziś odeszła.Serce rozdarte, ale rada pozostanie na zawsze” – napisał popularny „Kowal”.

Zawsze bądź sobą,mówiła mi siostra.Dziś odeszła.Serce rozdarte,ale rada pozostanie na zawsze.

— Wojciech Kowalczyk (@W_Kowal) 26 czerwca 2018

Były piłkarz otrzymał mnóstwo wyrazów wsparcia od swoich kolegów oraz zwykłych kibiców, którzy jednoczyli się z nim w tym niezwykle trudnym momencie.

trzymaj się Kowal.

— Tomasz Cwiakala (@cwiakala) 26 czerwca 2018

Trzymaj się Kowal, jesteśmy z Tobą.

— Dariusz Urbanowicz (@darczo) 26 czerwca 2018

Wyrazy współczucia. Niech Pan się trzyma. ???

— Roman_Paliwoda (@roman_paliwoda) 26 czerwca 2018

Wojciech Kowalczyk to były piłkarz. W swojej karierze reprezentował barwy m.in. Legii Warszawa czy Betisu Sewilla. 39 razy wystąpił w pierwszej reprezentacji Polski, a na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, które odbywały się w 1992 roku, zdobył wraz z młodzieżową kadrą srebrny medal.

Po zakończeniu kariery sportowej został ekspertem piłkarskim. Kojarzony jest przede wszystkim ze współpracy z Polsat Sport. Przez cały czas utrzymywał również bliskie relacje z Krzysztofem Stanowski, twórcą projektu Weszło. Od kilku miesięcy jest ekspertem internetowego radia Weszło FM oraz felietonistą portalu internetowego Weszło.com. Jest również komentatorem mundialowych zmagań piłkarzy w ramach wspomnianego wcześniej programu „Stan Mundialu”.

źródło: Twitter, wMeritum.pl
Fot. YouTube/Weszło TV

Tagi KowalczykWeszloWojciech Kowalczyk

© 2013-2026 wMeritum.pl