wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Henrik Larsson trenerem Celticu?

7 lipca 2014
Henrik Larsson trenerem Celticu?

Władze Celticu Glasgow rozważają zatrudnienie na stanowisku szkoleniowca, byłego piłkarza tego zespołu – Henrika Larssona. Według brytyjskich mediów pozycja obecnego trenera The Boys Neila Lennona, pomimo zdobycia mistrzostwa Szkocji, jest niepewna.

Władze klubu z Parkhead nie ukrywają, że pewien etap w historii klubu dobiega końca, Neil Lennon, także daje do zrozumienia, że z zespołem Celticu osiągnął już wszystko i chciałby poszukać nowych wyzwań. O propozycje nie musi się martwić, ponieważ byłego reprezentanta Irlandii Północnej, z chęcią widziałoby u siebie kilka zespołów z angielskiej Premier League i Championship.

Brytyjskie media natychmiast podchwyciły temat sugerując, że w przypadku odejścia Lennona, pierwszym wyborem władz klubu z Glasgow będzie Henrik Larsson. Szwed jest legendą Celticu. W jego barwach rozegrał 221 spotkań, w których zdobył astronomiczną liczbę 174 bramek.

Czytaj także: Mistrzowski Manchester United: Triumf na pożegnanie sir Alexa

Doświadczenie Larssona jako trenera, póki co jest nikłe. Od 2009-2012 prowadził szwedzki zespół Landskrona BoIS. Po opuszczeniu klubu miał dwuletnią przerwę od futbolu. W 2014 roku wrócił na ławkę trenerską obejmując drużynę Falkenbergs FF.

źródło: pilkanozna.pl
Fot. Wikimedia/Anton Holmquist

 

Tagi Celticpiłka nożna

© 2013-2026 wMeritum.pl