wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Macierewicz: Szczyt NATO organizowany jest w mieście nieustraszonym

22 stycznia 2019
Kulisy24: Antoni Macierewicz ujawni tajne dokumenty wojskowych służb specjalnych PRL

Fot. Wikimedia/Piotr Drabik

Antoni Macierewicz, szef MON, podczas konferencji prasowej przyznał, że szczyt NATO, który właśnie rozpoczyna się w Warszawie organizowany jest w miejscu nieprzypadkowym.

Minister podkreślił, że Warszawa jest szczególnym miastem ze względu na swoją historię, zaś organizacja szczytu NATO w takim mieście jest niezwykle symboliczna. (…) szczyt jest organizowany w szczególnym miejscu. W mieście nieustraszonym. Mieście, które się nigdy nie poddało. Liczymy na to, że walka zbrojna nie będzie potrzebna, żeby nie trzeba było poświęcać krwi naszych synów i córek dla obrony ojczyzny. Po to uczestniczymy w NATO – najsilniejszym sojuszu świata – powiedział.

Macierewicz odniósł się również do charakteru Sojuszu i podkreślił, że ma on charakter obronny i odpowiada jedynie na pojawiające się zagrożenia. Stąd decyzja NATO, aby rozmieścić swoje wojska w krajach bałtyckich oraz w Polsce. Mówił o tym również sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, który otwarcie przyznał, iż działania te motywowane są zachowaniem Rosji oraz nielegalną aneksją Krymu (więcej o tej wypowiedzi TUTAJ).

Czytaj także: Geostrategia, czas na radykalne zmiany

Szef MON oznajmił również, że już jesienią polskie lotnictwo weźmie udział w misji Air Policing w Rumunii i Bułgarii. Macierewicz zdradził, że działania te „będą miały szerszy zakres”. Będą dotyczyły współdziałania wojskowego Rumunii z Polską i Polski w Rumunii. Szczegóły zostaną uzgodnione podczas szczytu i przekazane w sobotę – powiedział.

źródło: TVP Info
Fot. Wikimedia/Piotr Drabik

Tagi BułgariaMacierewicznatoRumuniaszczytwarszawa

© 2013-2026 wMeritum.pl