• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl

Marc Janko zakpił z reprezentacji Polski

23 marca 2019
Marc Janko zakpił z reprezentacji Polski

Fot.: Wikimedia/Tobias Klenze/CC-BY-SA 4.0

Zawodnik reprezentacji Austrii Marc Janko zakpił z polskiej kadry po czwartkowym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy. Stwierdził, że to jego reprezentacja była w Wiedniu zdecydowanie lepsza.

Reprezentacja Polski wygrała z Austrią w pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2020 roku. Bramkę na wagę trzech punktów w 68. minucie spotkania strzelił Krzysztof Piątek. Jest to pierwsze zwycięstwo naszej kadry pod wodzą trenera Jerzego Brzęczka.

Austriacy nie mogli pogodzić się z porażką w Wiedniu. W ostrym tonie na temat reprezentacji Polski wypowiedział się między innymi napastnik naszych przeciwników Marko Arnautović, który stwierdził, że to jego kadra dominowała na stadionie i była lepszym zespołem. Więcej o jego wypowiedzi pisaliśmy TUTAJ.

Marc Janko kpi z reprezentacji Polski

Austriacy mogli niejednokrotnie zmienić wynik spotkania. Najlepszą okazję mieli w 81. minucie, kiedy to błędu naszych zawodników nie wykorzystał Marc Janko. Po meczu stwierdził, że nic nie tłumaczy tego pudła. „Nic tego nie tłumaczy, nie ma żadnych wymówek. Po prostu musiałem to trafić, ale niestety” – powiedział. 

W wywiadzie dla sport.oe24.at Marc Janko zadrwił jednocześnie z polskiej reprezentacji twierdząc, że nasi zawodnicy nie wiedzą jak udało im się wygrać. „Polacy sami nie wiedzą, jak wygrali. Byliśmy wyraźnie lepszym zespołem” – stwierdził. 

Jednocześnie Janko powiedział, że w Wiedniu to Polacy przyjęli wyczekującą postawę i zagrali defensywnie. „To powinno nam dodać odwagi. Wiemy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym” – dodał. 

Nie zmienia to faktu, że to Polska wygrała pierwszy mecz eliminacji Euro 2020 i ma na koncie trzy punkty. Już w niedzielę o 20:45 Polacy zagrają na PGE Narodowym z Łotwą. Austriacy zmierzą się w tym samym dniu z Izraelem.

Czytaj także: Brzęczek wyjaśnił, dlaczego Milik zagrał fatalnie. Fani zdumieni

Źr.: WP Sportowe Fakty

Tagi Jerzy BrzęczekPolska-AustriaReprezentacja Polski

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl