Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 r. zostaną rozegrane w listopadzie i grudniu

Prezydent FIFA, Giani Infantino wystąpił w piątek na specjalnej konferencji prasowej. Oprócz dobiegającego końca Mundialu w Rosji, pojawił się również temat kolejnych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Katarze. Infantino oficjalnie potwierdził wcześniejsze spekulacje o tym, że turniej odbędzie się jesienią.

Tegoroczne piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji dobiegają już końca. O tym, kto zostanie mistrzem świata zadecyduje finał, który odbędzie się w niedzielę na moskiewskim stadionie Łużniki. O godzinie 17:00 zabrzmi pierwszy gwizdek rozpoczynający mecz pomiędzy Chorwacją i Francją. Dzień wcześniej o godzinie 16:00 w starciu o trzecie miejsce wezmą udział reprezentacje Anglii i Belgii.

Tymczasem już w piątek na specjalnej konferencji prasowej wystąpił Giani Infantino, który rozpoczął podsumowanie turnieju. Nie brakowało pochwał pod adresem gospodarzy. Prezydent FIFA stwierdził wręcz, że były to „to najlepsze mistrzostwa świata, jakie kiedykolwiek się odbyły”. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Mundial w Rosji nie był jedynym tematem, jaki poruszał na konferencji Infantino. Prezydent FIFA mówił również o kolejnych mistrzostwach, które w 2022 r. odbędą się w Katarze. Wcześniej spekulowano, że turniej może zostać rozegrany w innej porze roku, niż przełom czerwca i lipca, jak to się odbywało do tej pory. Wszystko z powodu wysokich temperatur, jakie panują latem w Katarze.

Czytaj także: Prezydent FIFA Gianni Infantino dziękuje Putinowi. \"To najlepsze mistrzostwa świata, jakie kiedykolwiek się odbyły\

Te spekulacje potwierdził na konferencji Infantino. Mundial w Katarze za cztery lata zostanie rozegrany jesienią. Prezydent FIFA podał dokładne ramy czasowe tego turnieju. Mecz otwarcia zaplanowano na 21 listopada, zaś finał odbędzie się 18 grudnia.

Wciąż nie wiadomo, czy w Katarze wystąpią 32 drużyny, czy już 48. Negocjacje w tej sprawie między FIFA i Katarczykami wciąż trwają.

Źródło: sport.onet.pl; wmeritum.pl