wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Nie żyje posłanka Jolanta Szczypińska. Miała 61 lat

3 czerwca 2019
Nie żyje posłanka Jolanta Szczypińska. Miała 61 lat

Fot. YouTube/Telewizja Republika

W sobotę 8 grudnia o godz. 11 zmarła Jolanta Szczypińska. Posłanka PiS miała 61 lat. Pod koniec listopada trafiła do szpitala w związku z powikłaniami po zabiegu operacyjnym. Od lata walczyła z chorobą nowotworową.

O śmierci Jolanty Szczypińskiej poinformowała była rzeczniczka rządu Beaty Szydło Elżbieta Witek. Polityk zmagała się z poważnymi powikłaniami po zabiegu operacyjnym.

Jolanta Szczypińska, posłanka PiS, zmarła dzisiaj o godz. 11.00 – informuje Elżbieta Witek. Jolanta Szczypińska chorowała, przebywała w szpitalu. Miała 61 lat. Jolu będzie nam Ciebie brakowało. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

— Beata Mazurek (@beatamk) December 8, 2018

Według informacji, do których dotarła Wirtualna Polska, tym razem nie chodziło o kolejny nawrót choroby nowotworowej, z którą od lat walczyła posłanka. Jolanta Szczypińska cierpiała na powikłania po zabiegu urologicznym, któremu niedawno musiała się poddać. I choć choroba jest uleczalna, stan posłanki był ciężki. Lekarze musieli wdrożyć żywienie pozajelitowe. Dziś dotarła do nas smutna informacja o śmierci Jolanty Szczypińskiej.

Jolanta Szczypińska

Jolanta Szczypińska urodziła się w 1957 r. w Słupsku. Po ukończeniu policealnego studium medycznego, pracowała w Wojewódzkim Szpitalu w Słupsku jako pielęgniarka. W latach 80. była jednym z współzałożycieli NSZZ „Solidarność” Służby Zdrowia w Słupsku.

Po 13 grudnia 1981 r. włączyła się w prace podziemnych struktur „Solidarności”, jako członek Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność”. Była także kurierem, kolporterem i drukarzem wydawnictw podziemnych. Za swoją działalność była prześladowana przez SB, wielokrotnie zatrzymywana i aresztowana.

W latach 90. Należała do Porozumienia Centrum, w którym pełniła funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego w województwie słupskim. Była jednym ze współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości. Od 2004 r. z ramienia tej partii zasiadała w ławach sejmowych. Była posłem na Sejm RP IV, V, VI i VII kadencji.

Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS a także wiceprzewodniczącą parlamentarnej grupy polsko-palestyńskiej.

Źródło: tvp.info, Twitter.com, wiadomosci.wp.pl

 

Tagi chorobaJolanta SzczypińskaPiSśmierć

© 2013-2026 wMeritum.pl