wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Partia KORWiN zmieniła statut, aby umożliwić członkostwo Wiplerowi

14 lipca 2016
Partia KORWiN sprawdza Andrzeja Dudę. „Pan prezydent nie złożył projektu ustawy, dotyczącej podniesienia kwoty wolnej od podatku” [WIDEO]

Ugrupowanie dowodzone przez Janusza Korwin-Mikkego zmieniło ostatnio jeden z punktów statutu, dotyczący członkostwa osób z wyrokiem.

Do tej pory statut partii uniemożliwiał członkostwo osobie na której ciążył prawomocny wyrok sądu za „przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego”. W czerwcu dodano zapis, zgodnie z którym przestępstwo musi być popełnione „z niskich pobudek”.

Sprawa ma związek z Przemysławem Wiplerem, którego za rzekomą bójkę z policjantami skazano na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Zmiana statut sprawia, że Wipler będzie mógł nadal być członkiem partii.

Czytaj także: Konwencja Partii KORWiN: Nowi ludzie, nowy porządek

Robert Anacki z zarządu partii przypomniał, że zmiana statutu niekoniecznie musi dotyczyć tylko Przemysława Wiplera. Dwa lata temu Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Michała Boniego z PO za co wciąż grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie do lat trzech.

Źródło: rp.pl
Fot. mat. prasowe

 

Tagi JKMkorwinkorwin mikkepolitykasądWipler

© 2013-2026 wMeritum.pl