• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl

Jest pierwszy komentarz premiera Morawieckiego po dzisiejszej decyzji KE!

20 grudnia 2017
Premier Morawiecki poinformował, kto zajmie nową funkcji w rządzie. Będzie odpowiadać za pomoc humanitarną i uchodźców

Jak zapowiadano, dzisiaj zapadła decyzja Komisji Europejskiej wobec Polski. Na jej mocy została wszczęta procedura prawna na podstawie art. 7.1 Traktatu o Unii Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki już skomentował sprawę na Twitterze. 

Na mocy tego artykułu, Komisja Europejska wystąpi teraz do Rady Unii Europejskiej,  aby ta, za zgodą Parlamentu Europejskiego stwierdziła, że w Polsce zaistniało „wyraźne ryzyko poważnego naruszenia” podstawowych wartości unijnych, w tym konkretnie wypadku chodzi o praworządność.

Aby decyzja taka została uchwalona, potrzebna jest zgoda 22 z 27 krajów w Radzie Unii Europejskiej, oraz 2/3 głosujących w europarlamencie.  Warto podkreślić, że Polska będzie wyłączona z głosowania w Radzie UE, zgodnie z zasadą, że nikt nie może być sędzią we własnej sprawie.

Czytaj także: Beata Szydło odpiera ataki Timmermansa!

Sprawę na Twitterze skomentował premier Mateusz Morawiecki. Polska jest przywiązana do zasady praworządności tak samo jak UE. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest w Polsce konieczna. – stwierdził Morawiecki. W dialogu między Warszawą, a Komisją potrzebujemy otwartości i uczciwości. Wierzę w to, że podmiotowość Polski da się pogodzić z ideą Zjednoczonej Europy. – dodał.

Polska jest przywiązana do zasady praworządności tak samo jak UE. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest w Polsce konieczna. W dialogu między Warszawą, a Komisją potrzebujemy otwartości i uczciwości. Wierzę w to, że podmiotowość Polski da się pogodzić z ideą Zjednoczonej Europy.

— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) 20 grudnia 2017

Źródło: wmeritum.pl; Twitter.com
Fot.: flickr.com/P. Tracz / KPRM

Tagi art. 7komisja europejskaMateusz MorawieckiPiSpremierrządunia europejska

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl