Niedawna wypowiedź Dariusza Rosatiego na temat przestrzegania demokracji pojawiła się w programie „#Jedziemy” TVP Info. W pewnym momencie prowadzący Michał Rachoń nie mógł powstrzymać się od śmiechu.
Na początku piątkowego wydania „#Jedziemy” Michał Rachoń zajął się tematem wyjścia Fideszu Viktora Orbana z Europejskiej Partii Ludowej. Wiadomość została przyjęta z radością przez środowisko Platformy Obywatelskiej. Jako dowód pokazano fragment konferencji prasowej, na której wypowiadał się poseł PO, Dariusz Rosati.
– Nie widzę żadnych możliwości, żeby współpracować z Fideszem w ramach EPL – podkreślał. Rosati zwracał uwagę, że partia Orbana stała się formacją populistyczną i nacjonalistyczną. – Przede wszystkim jest partią głęboko antyeuropejską. Pod przewodnictwem Orbana, Fidesz, nie ma nic wspólnego z wartościami europejskiej chadecji i EPL… – dodał.
W tym momencie materiał został przerwany, a Rachoń zaczął się śmiać. – Przepraszam bardzo, powiedział stary komunista (Rosati należał do PZPR w latach 1966–1990 – red.), współpracownik bezpieki, człowiek PZPR i człowiek, który pół życia i swojej kariery zawodowej spędził w totalitarnej partii i służąc totalitarnemu reżimowi, mówi coś o chadecji, no paradne – mówił prowadzący program.
Rachoń wyśmiał wypowiedź polityka PO. Komentator: „Dobrze powiedziałeś”
Do wypowiedzi Rosatiego powrócono również w dyskusji, w późniejszej części programu. Krzysztof Świątek z Polskiego Radia nie ukrywał, że wystąpienie polityka Platformy Obywatelskiej jest dla niego przykładem hipokryzji.
– Dobrze powiedziałeś. Stary komunista, Dariusz Rosati, dzisiaj próbuje oceniać, kto jest chrześcijańskim demokratą, kto jest chadekiem – stwierdził. – Komedia – wtórował mu kolejny komentator Jarosław Jakimowicz.
#Jedziemy |?@k_swiatek u @michalrachon: Stary komunista @DariuszRosati dziś próbuje oceniać, kto jest chrześcijańskim demokratą. To mniej więcej tak, jak ja bym po wizycie łazika na #Mars.ie, ogłosił się agentem nieruchomości na Czerwonej Planecie – ceny będą bardzo okazyjne. pic.twitter.com/19VGo3qwvC
— TOP TVP INFO (@TOPTVPINFO) March 5, 2021
Świątek posłużył się nietypowym porównaniem. – To mniej więcej tak, jak ja bym po wizycie łazika na Marsie, ogłosił się agentem nieruchomości na Czerwonej Planecie. Ceny będą bardzo okazyjne – powiedział.

![Wojewódzki zapytał Tuska, gdzie wyjedzie, gdy wygra PiS. Odpowiedź może zaskoczyć. „Niem…” [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2025/10/Donald-Tusk.jpg)


![Mercedes na polskich tablicach uderzył w Bramę Brandenburską w Berlinie. Kierowca nie żyje [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2023/01/Berlin-Niemcy-Brama-Brandenburska-360x180.jpg)
![Maduro na nowych zdjęciach i nagraniach. Jest już w USA [FOTO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/01/Maduro.jpg)

