• Kontakt
  • Patronat medialny
  • Polityka prywatności
  • Redakcja
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Strona Główna Wiadomości

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola apeluje o rozwagę i umiar w słowach

17 stycznia 2019
Kategorie: Wiadomości, Wiadomości z Polski
aula uczelnia

Fot. pixabay.com

UdostępnijPodaj dalejUdostępnijWyślij

Wstrząśnięci tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, apelujemy o rozwagę, umiar w słowach, uspokojenie emocji, obniżenie temperatury sporów na tle ideologicznym, politycznym, światopoglądowym – napisali rektorzy uczelni Wrocławiu i Opola.

Apel Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola przesłały w czwartek PAP służby prasowe Politechniki Wrocławskiej.

„Wstrząśnięci tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, apelujemy o rozwagę, umiar w słowach, uspokojenie emocji, obniżenie temperatury sporów na tle ideologicznym, politycznym, światopoglądowym” – napisali rektorzy.

Ich zdaniem wzajemny szacunek, otwartość, tolerancja i zrozumienie dla inności to fundament niezbędny do budowy każdej społeczności.

„Nie zgadzamy się na mowę nienawiści w żadnej formie i pod żadnym politycznym czy światopoglądowym sztandarem. Zapowiadamy +zero tolerancji+ dla takich zachowań w naszym środowisku oraz wsparcie i pomoc dla każdej inicjatywy, która ma na celu walkę z wszelkimi przejawami agresji w życiu publicznym” – podkreślono w apelu. (PAP)

Źródło: Serwis Nauka w Polsce – www.naukawpolsce.pap.pl, Autor: Roman Skiba

Tagi apelhejtmowa nienawiściopoleWrocław
Udostępnij12TweetUdostępnijWyślij

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Patronat medialny
  • Polityka prywatności
  • Redakcja
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl