wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Rosjanie coraz bliżej Kijowa. Potwierdza to ukraiński sztab generalny

12 marca 2022
Putin

Ofensywa Rosjan zbliża się do stolicy Ukrainy, Kijowa. Nowe informacje w tej sprawie przekazał ukraiński sztab generalny.

Pomimo oporu ukraińskich wojsk Rosjanie wciąż kontynuują swój marsz na stolicę Ukrainy – Kijów. Z ostatnich komunikatów wynika, że kolumna wroga sukcesywnie zmierza w stronę tego miasta. Nie jest jasne jednak czy Rosjanie chcą dokonać szturmu, czy po prostu okrążyć Kijów i zmusić go do kapitulacji.

Informacje dotyczące postępów Rosjan potwierdza ukraiński sztab generalny. Jego przedstawiciele przyznają, że rosyjska ofensywa na tym kierunku przyniosła „częściowe sukcesy”. – Jak pokazują zdjęcia satelitarne, rosyjska kolumna wojskowa jest coraz bliżej ukraińskiej stolicy – czytamy w serwisach internetowych.

Ukraińcy starają się rozbijać rosyjską kolumnę zmierzającą w strone Kijowa. W sieci dostępne są nagrania, na których widać zniszczony sprzęt armii Putina. Ukraińcy mieli go zdemolować na drodze Kijów-Czernihów.

Ukraińskie wideo – wg opisu: zniszczone 10 rosyjskich T-72, okolice Mokrec (linia Kijów-Czernihów) pic.twitter.com/W8mFPhYfwn

— Wojciech Szewko (@wszewko) March 11, 2022
Tagi rosjarosjanieUkrainawojna

© 2013-2026 wMeritum.pl