• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Strona Główna Wiadomości

Rzecznik MZ: w środę lub czwartek będzie podpisane rozporządzenie dot. szczepienia służb medycznych

22 grudnia 2021
Kategorie: Wiadomości, Wiadomości z Polski
szczepienie grypa

Fot. pixabay.com

UdostępnijPodaj dalejUdostępnijWyślij

W środę lub czwartek będzie podpisane rozporządzenie dot. szczepienia służb medycznych; od 1 marca pracownicy służb medycznych będą musieli mieć udokumentowane pełne szczepienia – poinformował w środę rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

„Dziś, lub najpóźniej jutro, minister zdrowia z kontrasygnatą ministra spraw wewnętrznych i administracji wyda rozporządzenie – to jest rozporządzenie, które wprowadzało stan epidemii – nowelizację tego rozporządzenia w zakresie obowiązkowego szczepienia służb medycznych” – oświadczył w środę Andrusiewicz.

Jak dodał, „mówimy tu o obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju wraz z aptekami”. „Czyli każdy pracownik ochrony zdrowia, czy jest medykiem, czy medykiem nie jest, z pierwszym marca będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia” – zaznaczył rzecznik MZ.

Wyjaśnił, że „oznacza to, że do 1 marca taka osoba będzie musiała być zaszczepiona, a nie, że 1 marca dopiero rozpocznie szczepienia”. „Więc od 1 marca, zgodnie z rozporządzeniem, które dziś lub jutro pojawi się w obiegu, będzie obowiązek udokumentowania szczepień w podmiotach medycznych” – podkreślił Andrusiewicz. (PAP)

Autor: Edyta Roś

ero/ mir/

Tagi koronawiruskoronawirus w Polsceobowiązkowe szczepieniaszczepienia na koronawirusaszczepionka
UdostępnijTweetUdostępnijWyślij

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl