• Kontakt
  • Patronat medialny
  • Polityka prywatności
  • Redakcja
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Strona Główna Polityka

Sikorski o Dudzie: Należy do marginalnej partyjki w Parlamencie Europejskim

22 stycznia 2019
Kategorie: Polityka, Wiadomości, Wiadomości, Wiadomości z Polski
Prokuratura na nowo zajmie się kilometrówkami Sikorskiego

Fot. Wikimedia/Kai Mörk

UdostępnijPodaj dalejUdostępnijWyślij

Portal internetowy telewizji TVP Info cytuje marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, który podczas zorganizowanej w parlamencie konferencji prasowej wypowiedział się o kandydacie PiS na prezydenta Andrzeju Dudzie. 

Sikorski odniósł się do przedwyborczych obietnic, które Duda składa obywatelom. W jego ocenie, obietnice kandydata PiS oszacowane na „dziesiątki miliardów złotych”, są „niewykonalne”.

Radzę nie wierzyć takim obietnicom.

Czytaj także: Wybory Prezydenckie 2015 [Relacja na żywo]

– powiedział były szef MSZ.

Polityk podkreślił również, iż oczekuje od Dudy, że „wreszcie zacznie mówić o tym co naprawdę jest w kompetencjach prezydenta”. W tym miejscu wymienił kwestie polityki zagranicznej i obronności. Sikorski, w odniesieniu do tematu obronności, zakpił z kandydata PiS, mówiąc, iż nie wie, czy „odróżnia armatę od haubicy”.

Marszałek Sejmu skomentował także pozycję Dudy w strukturach Unii Europejskiej.

Andrzej Duda należy do marginalnej partyjki w Parlamencie Europejskim.

– mówił, dodając, że wybór przedstawiciela opozycji oznaczałby, „że Polska przesunęłaby się na margines decyzyjny w Unii Europejskiej do rangi krajów, o których nie wiadomo – tak jak Wielka Brytania – czy aby nie wyjdą z Unii Europejskiej”.

Andrzej Duda, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich uzyskując 34,76 proc. głosów. Drugie miejsce zajął ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski, którego poparło 33,77 proc. głosujących. 24 maja, pomiędzy dwoma kandydatami odbędzie się dogrywka, w postaci drugiej tury wyborów. Ostatnie sondaże wskazują jednak, że Duda utrzyma pierwszą pozycję i zostanie nowym prezydentem Polski.

O sondażach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

źródło: tvp.info, wmeritum.pl
Fot. Wikimedia/Kai Mörk

Tagi głosowaniekomorowskiPiSposikorskiunia europejska
UdostępnijTweetUdostępnijWyślij

© 2013-2021 wMeritum.pl | Realizacja: Media Machine

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Patronat medialny
  • Polityka prywatności
  • Redakcja
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2021 wMeritum.pl | Realizacja: Media Machine