wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Watzke: Nasza pewność siebie wróciła!

24 lutego 2015
Kehl kontuzjowany, Borussia zainteresowana Lassaną Diarra

Borussia Dortmund w ostatnim czasie prezentuje się naprawdę dobrze. W Bundeslidze udało się opuścić strefę spadkową. Wtorkowe spotkanie w ramach Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn jest początkiem okresu, w którym BVB rozegra serię bardzo ważnych spotkań. Pozytywnie w przyszłość patrzy prezes klubu. 

W sobotę Borussia zmierzy się w Bundeslidze z Schalke o4. Pojedynki tych dwóch zespołów noszą nazwę Revierderby. W następnym tygodniu BVB czeka spotkanie w ramach Pucharu Niemiec z Dynamem Drezno. Trener Juergern Klopp stara się jednak skupić przede wszystkim na rozgrywkach ligowych:

Bundesliga jest teraz najważniejsza. W niej musimy uregulować naszą sytuację. W Lidze Mistrzów niczego nie musimy.

Czytaj także: Koniec epoki w Dortmundzie?

Sam Hans-Joachim Watzke stara się nie przesądzać rezultatu dzisiejszego meczu z Juventusem Turyn:

50 na 50. Tak oceniam szanse obu drużyn. Juventus jest jednym z dziesięciu lub dwunastu najlepszych zespołów w Europie. To zdecydowany lider we Włoszech. Nasza pewność siebie wróciła. W ostatnich trzech meczach zdobyliśmy 10 goli.

Czytaj także: Lewandowski: Jestem bardzo szczęśliwy w Bayernie

Borussia wygrała pięć z siedmiu ostatnich spotkań wyjazdowych w Lidze Mistrzów. Juventus jest niepokonany od 46 spotkań na własnym stadionie. To szczególny argument, dla którego gospodarze z Turynu są faworytem dzisiejszego spotkania. Bramkarz Gianluigi Buffon z dużym szacunkiem wypowiada się na temat rywali:

Gramy z jednym z najlepszych zespołów na świecie, który może wygrać z każdym.

Fot. Wikimedia/Axel Schwenke
Źródło: bvb.de

Tagi borussia dortmundbundesligaBVBeuroeuropaGianluigi buffonJürgen KloppJuventus TurynLiga Mistrzówniemcy

© 2013-2026 wMeritum.pl