• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Strona Główna Historia

Tak wygląda jedno z ostatnich zdjęć World Trade Center. Zrobiono je niedługo przed atakiem!

11 września 2017
Kategorie: Historia, Powszechna, Wiadomości, Wiadomości ze Świata
Tak wygląda jedno z ostatnich zdjęć World Trade Center. Zrobiono je niedługo przed atakiem!
UdostępnijPodaj dalejUdostępnijWyślij

11 września 2001 roku to z pewnością data, która zostanie zapamiętana już w historii świata. Kolejna rocznica ataku na World Trade Center to znów okazja do wspomnienia tych strasznych wydarzeń. 

Z 11 września 2001 roku każdy ma inne wspomnienia. Mimo obecności całego mnóstwa mniej lub bardziej wiarygodnych teorii spiskowych, wspomnienie tego wydarzenia łączy nie tylko Amerykanów, ale i ludzi z całego świata. I nic dziwnego. W wyniku zamachów z 11 września 2001 roku, które rozpoczęły się o godzinie 8:46 czasu lokalnego gdy Boeing 767 uderzył w jedną z wierz WTC, zginęły 2973 osoby. Było wśród nich sześcioro Polaków.

Jednym z głośnych i przejmujących świadectw tamtych wydarzeń są nagrania, ale często jeszcze bardziej symboliczne są fotografie. Często ukazują one tragedię ludzi w tamtych chwilach. Do historii przejdzie z pewnością między innymi słynne „The Falling Man” – zdjęcie przedstawiającego spadającego z wieży World Trade Center człowieka. Wiele osób uważa to za jedną z najważniejszych fotografii w historii świata.

11 września każdego roku jest dla wielu osób okazją do wspomnień. Jednym z symbolicznych i udostępnianych szeroko zdjęć jest fotografia autorstwa Kanadyjczyka Evana Kuza. Wykonał je 10 września 2001 roku w godzinach wieczornych. Jest to jedno z ostatnich zdjęć World Trade Center.

The twin towers on the night of September 10, 2001. 16 years. #NeverForget pic.twitter.com/VHlpZvIjcV

— Nick Short ?? (@PoliticalShort) September 10, 2017

Później niestety pojawiały się już tylko takie…

The Twin Towers on the morning of September 11. I will never forget that day. pic.twitter.com/A8FJvWPWM4

— Barbara Doherty (@BKDstudio1) September 10, 2017

Czytaj także: Zakończyły się prace przy Twierdzy Wisłoujście. Odnaleziono wrak, jednak nie „Żółtego Lwa”!

Źr.: Polskie Radio, Twitter/Nick Short, Twitter/Barbara Doherty
Fot.: Pixabay/USA-Reiseblogger, Twitter/Nick Short
Tagi zamachzdjęcia
UdostępnijTweetUdostępnijWyślij

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl