• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl

Zabił rodzinę w Borowcach z tego powodu? Prokuratura ujawnia możliwy motyw

14 lipca 2021
policja ogolne

fot. Policja Czestochowa

Trwa wielka obława za mężczyzną, który zabił rodzinę w Borowcach. Jacek Jaworek zastrzelił brata, jego żonę i 17-letniego syna, a następnie zbiegł. Do tej pory pozostaje nieuchwytny. Tymczasem prokuratura ujawniła prawdopodobny motyw działania sprawcy.

Zbrodnia w Borowcach wstrząsnęła całym krajem. W nocy z piątku na sobotę policja odkryła w jednym z domów ciała trzech osób: małżeństwa 44-latków oraz ich 17-letniego syna. Na zwłokach odkryto ślady po postrzałach. Nieco później ustalono, że na miejscu znajdował się jeszcze 13-letni syn zamordowanych, jednak udało mu się ukryć przed sprawcą, a następnie uciec do kuzynów.

Czytaj także: Zamordował rodzinę w Borowcach. Policja była alarmowana już wcześniej? Jest odpowiedź

Trwa poszukiwanie sprawcy. Jak się okazuje to najprawdopodobniej brat zamordowanego 44-latka, Jacek Jaworek zabił rodzinę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 52-letni mężczyzna miał przechodzić w ostatnim czasie kryzys, a jego relacje z pozostałymi domownikami były coraz bardziej napięte. Aktualnie podejrzanego poszukuje policja.

To dlatego zabił rodzinę?

W okolicy jest wiele lasów, w których zbieg mógł się ukryć. Jedna z wersji zakłada, że zaszył się w lesie i odebrał sobie życie. „Nie wykluczamy takiej możliwości. Z naszych ustaleń wynika, że podejrzewany zna okoliczne lasy jak własną kieszeń. To jego rodzinne strony” – mówi jeden z policjantów cytowany przez media.

Czytaj także: Wiadukt zawalił się po uderzeniu ciężarówki. Droga zablokowana na wiele dni

Onet dowiedział się w prokuraturze o możliwym motywie morderstwa. Wiadomo, że z poprzedniego związku Jaworek ma troje dzieci. Częstochowska prokuratura potwierdziła, że niedawno odbył niespełna dwa miesiące zastępczej kary pozbawienia wolności w związku z niepłaceniem alimentów. W całej sprawie najprawdopodobniej chodziło właśnie o pieniądze. Według prokuratury możliwym motywem zbrodni był bowiem konflikt rodzinny wokół pieniędzy, podziału ojcowizny. To dlatego sprawca sięgnął po broń i zabił rodzinę.

Źr. onet; wmeritum.pl

Tagi borowcejacek jaworek

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl