Krakowska prokuratura wydała oświadczenie ws. działań podjętych wobec Wisły Kraków oraz członków byłego zarządu klubu.
Dziś rano w mediach pojawiła się informacja, iż funkcjonariusze policji weszli do budynków Wisły Kraków, stowarzyszenia TS Wisła oraz prywatnych mieszkań osób związanych z „Białą Gwiazdą”, w tym byłej prezes, Marzeny Sarapaty.
„Śledczy mają wyjaśnić, czy podczas grudniowej sprzedaży akcji klubu nieznanym wcześniej firmom z Luksemburga i Wielkiej Brytanii doszło do działania na szkodę spółki. Akcje Wisły Kraków SA sprzedawało Towarzystwo Sportowe Wisła. Prezesem obu podmiotów była wówczas Sarapata” – podała telewizja TVN24.
Czytaj także: \"Pamiętaj, abyś nie prosiła ich o łaskę!\" - generał August Emil Fieldorf \"Nil\
Czytaj także: Policja weszła do Wisły Kraków. Prokuratura wszczyna śledztwo
Krakowska prokuratura wydała oświadczenie ws. Wisły Kraków
Krakowska prokuratura wydała oświadczenie ws. śledztwa, które wszczęła wobec Wisły Kraków oraz jej byłych władz.
„W dniu 31 grudnia 2018 roku w tut. prokuraturze Okręgowej w Wydziale III ds. Przestępczości Gospodarczej zostało wszczęte śledztwo w sprawie:
nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie, przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi SA Wisła Kraków i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej w mieniu tej spółki, tj. o przest. z art.296 § l k.k.
spłacania – w okresie od bliżej nieustalonego dnia sierpnia 2018 roku do dnia 28 grudnia 2018 roku w Krakowie, w sytuacji grożącej SA Wisła Kraków upadłości i nie możności zaspokojenia wszystkich wierzycieli- jedynie niektórych wierzycieli i działania w ten sposób na szkodę pozostałych wierzycieli, tj. o przest. z art. 302 § 1 k.k. nie złożenia, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia lipca 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie – pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki – wniosku o upadłość SA Wisła Kraków, tj. o przest. z art. 586 ksh” – czytamy.
„W realizacji czynności w dniu dzisiejszym, na podstawie postanowień Prokuratora w 15 lokalach, w tym w siedzibach Wisły Kraków S.A. oraz Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków prowadzone są przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej KWP w Krakowie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Zarządu w Krakowie czynności przeszukani, mające na celu zabezpieczenie dowodów ewentualnych przestępstw” – piszą przedstawiciele prokuratury.
„Po analizie zabezpieczonych dokumentów i zapisów elektronicznych w sprawie udzielone będą dalsze informacje (…) Brak informacji w tym zakresie w ciągu ostatniego tygodnia wynikał tylko i wyłącznie z konieczności przygotowania dokonywanych obecnie czynności” – napisano.