wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Aubameyang w pięknych słowach mówi o Lewandowskim. „Pokonać go to jest szaleństwo”

21 maja 2017
Aubameyang w pięknych słowach mówi o Lewandowskim. „Pokonać go to jest szaleństwo”

Tegoroczna rywalizacja o tytuł króla strzelców Bundesligi była emocjonująca jak rzadko kiedy. Losy tytułu odwróciły się dopiero w ostatnim spotkaniu o ostatecznie po ten tytuł sięgnął Pierre-Emerick Aubameyang. 

Ostatnia kolejka Bundesligi okazała się decydująca w walce o tytuł króla strzelców. Napastnik Borussii Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki dwa razy i to on z 31 golami na koncie kończy sezon jako najlepszy strzelec ligi niemieckiej. Jedno „oczko” mniej ma napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Przed ostatnią kolejką to on prowadził w klasyfikacji, jednak nie strzelił bramki w decydującym spotkaniu.

Napastnik Borussii Dortmund w bardzo pozytywnych słowach odniósł się do Roberta Lewandowskiego. Stwierdził, że Polak jest najlepszym napastnikiem świata. – Robert Lewandowski jest dla mnie najlepszym napastnikiem na świecie. Pokonać go, to jest szaleństwo – stwierdził Aubameyang.

Oczywiście dłużny nie pozostał również polski reprezentant. Robert Lewandowski na Twitterze pogratulował napastnikowi Borussii zwycięstwa.

Pierre-Emerick Aubameyang zdobył tytuł króla strzelców Bundesligi po raz pierwszy. Robertowi Lewandowskiemu ta sztuka udała się już dwukrotnie. Sięgnął po ten tytuł rok temu zdobywając 30 bramek oraz w 2014 roku, kiedy to na koncie miał 20 goli. Wówczas był to jego ostatni sezon w Borussii Dortmund. Aubameyang po zdobyciu tytułu również odejdzie z Borussii.

Congratulations @Aubameyang7 ?

— Robert Lewandowski (@lewy_official) May 20, 2017

Czytaj także: Zdecydowały ostatnie minuty. Robert Lewandowski nie będzie królem strzelców Bundesligi!

Źr.: SportoweFakty.wp.pl, Twitter/Robert Lewandowski
Fot.: Flickr/Dirk Vorderstrase
Tagi bundesligagratulacjekról strzelcówrobert lewandowski

© 2013-2026 wMeritum.pl