• Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
wMeritum.pl

Przed Australią kolejny problem. To inwazja śmiertelnie jadowitych pająków [WIDEO]

25 stycznia 2020
Przed Australią kolejny problem. To inwazja śmiertelnie jadowitych pająków [WIDEO]

Fot.: Pixabay/ThePictureOne

Australię w ostatnim okresie dotykają ogromne klęski. Kontynent najpierw został spustoszony przez pożary i suszę, a następnie ulewne deszcze i powodzie. Teraz za sprawą tych warunków w szaleńczym tempie rozwijają się śmiercionośne pająki.

Upalne dni i ulewne opady deszczu – to idealne warunki do rozwoju atrakidów – grupy śmiercionośnych pająków obejmujących 35 gatunków. Część z nich wytwarza jad, który może być śmiertelnie groźny dla człowieka. Najgroźniejszym z tych pająków jest Atrax robustus.

Australijczycy muszą być przygotowani na prawdziwą inwazję pająków. Szczególnie groźny jest fakt, że można je spotkać nie tylko w dziczy, ale praktycznie wszędzie. Mogą pojawić się między innymi w meblach, ubraniach czy butach. Trzeba więc szczególnie uważać.

Czytaj także: Odkryto nowy gatunek jadowitego pająka. Ukrywa się w pościeli i meblach

Jad pająków może być śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka. Na szczęście lekarze informują, że w kraju dostępny jest wystarczający zasób leków, który pozwoli na przeciwdziałanie skutkom ukąszenia. Ważne jest jednak, by kontakt z lekarzem był natychmiastowy.

Czytaj także: Koronawirus z Wuhan dotarł do Europy! Są pierwsze potwierdzone przypadki

Źr.: Radio ZET, YouTube/Australian Reptile Park

Tagi australiapająk

© 2013-2026 wMeritum.pl

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Strona Główna

© 2013-2026 wMeritum.pl