W ostatnich tygodniach z całego świata płyną głosy podziwu dla Polaków, którzy przyjęli już 2,5 miliona uchodźców z Ukrainy. Wiele osób zwraca uwagę, że na terytorium naszego kraju nie powstał żaden obóz. Pod wrażeniem jest też Steve Hogarth, wokalista brytyjskiego zespołu Marillion.
Już wkrótce brytyjski zespół Marillion odwiedzi Polskę w ramach tzw. Marillion Weekend. To impreza, podczas której muzycy grają trzy koncerty przez trzy wieczory. Grupa jest w Polsce bardzo popularna, a jej wokalista przyznaje, że w tym roku wizyta w naszym kraju będzie szczególna.
Ma to oczywiście związek z rosyjską inwazją na Ukrainę i postawą Polaków. „Dziwnie będzie znaleźć się w Polsce. To będzie piękne przeżycie, ale jednocześnie pełne emocji. Wiesz, oni znajdują się niemal na linii frontu” – powiedział Steve Hogarth w rozmowie z Douglasem Helveringiem.
Wokalista nie kryje podziwu dla Polaków, którzy przyjęli Ukraińców do swoich domów. „Zdaje się, że do Polski dotarły już dwa miliony osób z Ukrainy, a władze nadal nie zbudowały nawet jednego obozu dla uchodźców. Stało się tak, ponieważ Polacy przyjęli ich pod swoje dachy” – mówił.
Podczas koncertów zespołu Marillion w Polsce mają być zbierane pieniądze, które przeznaczone zostaną na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Źr.: YouTube
![Krzysztof Stanowski bezlitosny dla dwóch dziennikarek TVP. To nagranie błyskawicznie zyskuje popularność [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2025/04/Krzysztof-Stanowski-1.jpg)
![Niebywała sytuacja w polskiej ekstraklasie. Piłkarz wyszedł na zmrożoną murawę… na bosaka [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/02/Sergi-Samper.jpg)
![Trump szokuje. „Chiny przejmą Kanadę” [WIDEO]](https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2026/02/Chiny.jpg)




