Jak wynika z raportu brytyjskiej, rządowej Komisji ds. Równości i Praw Człowieka, chrześcijanie w Wielkiej Brytanii ukrywają swoją wiarę i emblematy religijne. Powodem tego jest obawa przed wyszydzeniem i dyskryminacją.
Członkowie komisji wysnuli takie wnioski po przebadaniu 2,5 tys. osób,
– Chrześcijanie bardzo często zeznawali, że są poddawani presji, by nie ujawniać swej wiary – napisali autorzy raportu. Wyznawcy Chrystusa, którzy boją się posądzenia o bigoterię to najczęściej pracownicy umysłowi, sprzedawcy i dzieci w szkole.
Czytaj także: Christianofobia w Europie. Jest raport dotyczący prześladowań
Dyskryminowani przez prawo
Komisja ds. Równości i Praw człowieka przyznaje, że chrześcijanie czują się dyskryminowani przez nowe regulacje prawne dotyczące równouprawnienia. Uważają, że ich prawa są umniejszane na rzecz homoseksualistów. Taką opinie utwierdzają procesy nagłaśniane przez media, w których zarzuca się chrześcijańskim przedsiębiorcom złe traktowanie gejów i lesbijek. Co ciekawe, to równościowa komisja najczęściej pozywa przed sąd wyznawców Chrystusa w tego typu sprawach. Przypomnijmy, że ostatnio został pozwany cukiernik z Irlandii Północnej, który odmówił zrobienia tortu z hasłem popierającym związki homoseksualne.
Autorzy raportu przyznają, że nowe regulacje prawne dotyczące równouprawnienia wprowadzają chaos. Jest to dużym problem dla pracodawców, gdyż Ci boją się, że zostaną posądzeni o naruszenie równościowych praw.
Christianofobia w Europie
W ubiegłym roku ukazał się raport dotyczący prześladowań wyznawców Chrystusa w Europie. Przygotowało go Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan. Zawarte są w nim akty wandalizmu i ataki fizyczne dokonane przez muzułmanów.
Niestety nawet w Europie chrześcijanie nie mogą czuć się całkowicie bezpieczni. Kościoły doświadczają aktów wandalizmu i świętokradztwa. Fizyczne ataki na wyznawców Chrystusa przeprowadzają muzułmanie. Chrześcijaństwo w Europie doświadcza prześladowań głównie w krajach zachodnich.
Czytaj także: Książę Karol: muzułmanie muszą respektować nasze tradycje