wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Czterech Polaków w pierwszej piątce. Absolutna dominacja!

9 stycznia 2021
Już dziś kolejna szansa Polaków na medal MŚ. O której konkurs drużynowy?

Fot.: Wikimedia/Tadeusz Mieczyński

Aż czterech Polaków znalazło się w najlepszej piątce po pierwszej serii konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt. Najlepszy z Biało-Czerwonych był Dawid Kubacki. Łącznie do drugiej serii awansowało aż sześciu Polaków.

Aż sześciu Polaków awansowało do drugiej serii konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt. W pierwszej piątce zameldowało się czterech Biało-Czerwonych. Najlepszy z nich był Dawid Kubacki, który skoczył 143 metry.

Na drugim miejscu uplasował się zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch, który w nieco gorszych warunkach skoczył 139 metrów. Czwarte i piąte miejsce zajęli Piotr Żyła i Andrzej Stękała, którzy skoczyli odpowiednio 143 i 143,5 metra. Polaków rozdzielił Norweg Halvor Egner Granerud. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył 137,5 metra.

Do pierwszej dziesiątki załapał się jeszcze Jakub Wolny, który rywalizację w pierwszej serii zakończył właśnie na 10. miejscu. Do trzydziestki z kolei wskoczył również Paweł Wąsek, który zajął 26. miejsce. 

Z niecierpliwością czekamy na drugą serię!

Czytaj także: Fatalny wypadek na stoku. Alpejczyk stracił przytomność [WIDEO]

Tagi Dawid KubackiKamil StochPiotr ŻyłaSkoki narciarskie

© 2013-2026 wMeritum.pl