wMeritum.pl
wMeritum.pl
wMeritum.pl

Ekstraklasa: Jesień dla Legii

18 grudnia 2013

Legia Warszawa spędzi zimową przerwę na fotelu lidera Ekstraklasy. Podczas ostatniej tegorocznej kolejki podopieczni Jana Urbana zdołali powiększyc przewagę nad drugim w tabeli Górnikiem Zabrze do pięciu punktów.

W lutym z najgorszej pozycji startować będzie Widzew Łódź, który porażką w Białymstoku podtrzymał serię meczów bez wygranej na wyjeździe. Jedyną bramkę dla Jagielloni w tym meczu strzelił Maciej Gajos, który na boisku pojawił się zaledwie dwie minuty wcześniej.

Lech Poznań w meczu z Zawiszą dwukrotnie, za sprawą Łukasz Teodorczyka, wychodził na prowadzenie. Beniaminek z Bydgoszczy zdołał jednak w obu przypadkach doprowadzić do remisu, a urwanie punktów Kolejorzowi dopełniło udaną dla Zawiszy rundę jesienną.

Czytaj także: Ekstraklasa: Nam strzelać nie kazano

Korona Kielce po raz kolejny na własnym stadionie podejmowała jednego z rywali w walce o utrzymanie. I podobnie jak w meczu z Widzewem, to właśnie Scyzory zgarnęły pełną pulę. Ciekawostkę stanowi fakt, że wszystkie trzy gole w tym meczu padły w ciągu… trzech minut.

Mający za sobą bardzo słaby okres Śląsk Wrocław nie zdołał poprawić humorów kibicom w ostatnim meczu na własnym stadionie. Rywalem nie do przejścia okazał się tym razem gliwicki Piast, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Górnik Zabrze w sobotę obchodził 65-lecie istnienia, ale jubileusz nie wypadł zbyt okazale. Lechia Gdańsk postawiła w pierwszej połowie trudne warunki i powinna była prowadzić do przerwy, ale podopieczni Michała Probierza wykazali się nieskuteczności. W drugiej części gry zabrzanie mieli inicjatywę, ale również nie zdołali strzelić gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Trwa dobra seria Ruchu Chorzów. Tym razem Niebiescy pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin. W przypadku Miedziowych była to kolejna runda kiedy dobrze opłacani piłkarze zawiedli na całej linii.

Bardzo dobrze mecz z Legią rozpoczęła Cracovia. Pasy zdobyły bramkę w pierwszych minutach, jednak szybko wyrównał Michał Kucharczyk. Ten sam piłkarz zdołał strzelić jeszcze dwie bramki, a swojego gola dorzucił również Helio Pinto. Miejsce Legii w tabeli Ekstraklasy pokazuje jaka przepaść dzieli mecze naszej ligi od spotkań w Lidze Europy.

W ostatnim meczu tej kolejki Wisła Kraków pokonała Pogoń Szczecin i zbliżyła się na jeden punkt do drugiego miejsca.

Wyniki:

Jagiellonia 1:0 (0:0) Widzew

Maciej Gajos 78

Zawisza 2:2 (1:2) Lech

Michał Masłowski 24, Bernardo Vasconcelos 59 – Łukasz Teodorczyk 22, 30

Korona 2:1 (0:0) Podbeskidzie

Maciej Korzym 54, Fabian Pawela 56 (s) – Fabian Pawela 55

Śląsk 0:0 Piast

Górnik 0:0 Lechia

Zagłębia 1:2 (1:1) Ruch

Arkadiusz Piech 45 – Łukasz Janoszka 8, Grzegorz Kuświk 68

Legia 4:1 (2:1) Cracovia

Michał Kucharczyk 11, 58, 86, Hélio Pinto 37 – Saïdi Ntibazonkiza 6

Wisła 2:1 (1:0) Pogoń

Paweł Brożek 19, Łukasz Burliga 54 – Marcin Robak 70 (k)

Tagi EkstraklasaLegia Warszawa

© 2013-2026 wMeritum.pl